Lubelscy koszykarze przegrali drugie pólfinałowe starcie z Rycerzami Rydzyna

start lublin
Koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin, przegrali na wyjeździe z Rycerzami Rydzyna 82:97, drugie półfinałowe starcie fazy play-off II ligi. W półfinałowej rywalizacji jest zatem remis 1:1 i o wszystkim zadecyduje środowe starcie w Lublinie.

Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego dobrze rozpoczęli drugi półfinał z Rycerzami, wygrywając pierwszą kwartę 24:19. Na początku premierowej odsłony oba zespoły toczyły wyrównaną walkę i dopiero w końcówce dwie akcje gości dały im 5-punktową przewagę.

Gospodarze w drugiej kwarcie szybko odrobili jednak straty, wychodząc na prowadzenie 25:24. Następnie po kilku minutach wyrównanego spotkania, rydzynianie zaczęli budować przewagę, a na tablicy pojawił się wynik 40:33. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się 6-punktowym prowadzeniem Rycerzy (46:40).

Po zmianie stron lublinianie zbliżyli się co prawda na cztery punkty, jednak miejscowi odnotowali serię 8:0 i odskoczyli na 12 oczek (69:57). Do końca pojedynku ekipa trenera Jędrzeja Jankowiaka kontrolowała już wydarzenia na boisku, a w pewnym momencie drużyna z Koziego Grodu przestała wierzyć w wygraną, a na parkiecie pojawili się zmiennicy.

Ozdobą spotkania był strzelecki pojedynek Kamila Chanasa z Michaelem Gospodarkiem, w którym każdy z graczy uzyskał 27 punktów. W drużynie gospodarzy równie aktywny był Dawid Bręk (22 pkt), a dobrą pracę pod tablicami oraz przy stawianiu zasłon wykonał Szymon Milczyński (12 pkt i 13 zbiórek). Całe spotkanie na ławce lublinian spędził z kolei MVP grupy B i najlepszy punktujący zespołu Karol Obarek.

W rywalizacji mamy remis 1:1 i o wszystkim zadecyduje trzecie, decydujące spotkanie, które 19 maja odbędzie się w Lublinie.

W drugiej półfinałowej parze MKKS Żak Koszalin po zwycięstwie w Krakowie, także w rewanżu u siebie pewnie pokonał AZS AGH 100:75, wygrywając rywalizację 2:0. Koszalinianie zameldowali się w finale i tym samym mogą cieszyć już z awansu do I ligi.

Rycerze Rydzyna – U!NB AZS UMCS Start Lublin 97:82 (19:24, 27:16, 30:19, 21:23)

Rycarze: Chanas 27, D.Bręk 22, Rostalski 12, Milczyński 12, Nawrocki 8, Świerczyk 7, M.Bręk 5, Samolak 4, Krówczyński, Domagała. Trener: Jędrzej Jankowiak

U!NB AZS UMCS Start: Gospodarek 27, Jaworski 14, Myśliwiec 13, Wiśniewski 12, Wąsowicz 10, Nycz 6, Pszczoła, Waniewski, Stafaniuk. Trener: Przemysław Łuszczewski

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0