Lubelscy koszykarze z kolejną wygraną na drugoligowych parkietach. Zobacz zdjęcia

Koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin, pokonali w hali MOSiR Bystrzyca ekipę ŁKS AZS UŁ SG Łódź 74:65, w kolejnej serii spotkań rozgrywek II ligi grupy B. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego odnieśli swoje dwudzieste zwycięstwo na drugoligowych parkietach.

– Mieliśmy bardzo dużo problemów w obronie. Nie realizowaliśmy założeń taktycznych. Cieszy rezultat, ale styl gry pozostawia wiele do życzenia. Jednak to znaczy, że mamy nad czym pracować. Dobrze zatrzymaliśmy Łódź w obronie, bo zdobyli tylko 65 punktów – mówi Przemysław Łuszczewski, szkoleniowiec U!NB AZS UMCS Start Lublin.

Lublinianie są już pewni zajęcia pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej, natomiast łodzianie nadal walczą o pierwszą czwórkę. W pierwszej kwarcie oba zespoły słabo zagrały w ofensywie i w efekcie premierowa odsłona zakończyła się bardzo niskim wynikiem 13:11 na korzyść gospodarzy. W kolejnej kwarcie podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego zagrali nieco lepiej, schodząc na przerwę z zaliczką ośmiu oczek (37:29)

Po zmianie stron przyjezdni zaczęli odrabiać straty i przed decydującą kwartą praktycznie dogonili lublinian (47:51). W ostatniej odsłonie miejscowi nie dali się jednak dogonić, wygrywając ostatecznie 74:65. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało jeszcze dwie kolejki.

U!NB AZS UMCS Start Lublin – ŁKS AZS UŁ SG Łódź 74:65 (13:11, 24:18, 14:18, 23:18)
U!NB AZS UMCS Start: Obarek 20, Myśliwiec 14, Gospodarek 10, Pszczoła 8, Pelczar 6, Wąsowicz 6, Wiśniewski 6, Nycz 3, Waniewski 1, Jaworski. Trener: Przemysław Łuszczewski

Chełmianka Chełm pokonała Stal Kraśnik. Wisła Puławy wygrała...