Lubelscy pływacy wrócili z medalami zimowych MP juniorów osób niepełnosprawnych

Lubelscy pływacy i pływaczki stawali na podium, podczas zimowych mistrzostw Polski juniorów w pływaniu osób niepełnosprawnych. Krajowy czempionat w tej kategorii wiekowej został rozegrany na basenie w Bydgoszczy,

Duet reprezentantów Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji Start Lublin wywalczył dwa medale. Srebrny krążek w klasie S8 zdobył Mikołaj Kawalec, rywalizujący w kategorii junior (rocznik 2006). Zawodnik trenuje pod kierunkiem szkoleniowca ICSiR Start Bartłomieja Jurka.

Doskonały debiut w barwach ICSIR Start zanotowała z kolei Natalia Panasiuk, walcząca w kategorii juniorek starszych (rocznik 2005). Pływaczka trenowana jest na co dzień przez Sławomira Pliszkę z klubu sportowego Olimpia Lublin. Zawodniczka w bydgoskim czempionacie sięgnęła po złoto w grupie łączonej S10-14, wygrywając wszystkie konkurencje startowe.

Na podium stawali także przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego Okej Lublin. Bartosz Gębal został w swojej kategorii wiekowej mistrzem Polski, natomiast Jagoda Wójtowicz uplasowała się na trzecim miejscu. Z kolei ich kolega klubowy Filip Kłaczkiewicz w mocno obsadzonej grupie startowej, zakończył zmagania na czwartej pozycji.