Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lubelscy studenci nie zawiedli i pamiętali o pomaganiu! Podsumowanie akcji DKMS na lubelskich uczelniach

Ismena Cieśla
Ismena Cieśla
materiały fundacji DKMS
Za nami dziesiąta, jubileuszowa edycja akcji Helper's generation, która ma na celu wzbogacenie bazy dawców szpiku i komórek macierzystych. Podczas tegorocznej edycji rejestrować można się było na 3 lubelskich uczelniach.

Helper’s Generation to akcja Fundacji DKMS prowadzona na polskich szkołach wyższych. Podczas dni dawców organizowanych na uczelniach w całej Polsce mogliśmy spotkać wolontariuszy przeprowadzających nas przez proces rejestracji, a także rozwiewających wszelkie mity na temat dawstwa szpiku i komórek macierzystych.

Przez ostatni tydzień na trzech lubelskich uczelniach wolontariusze pomagali zarejestrować nowych potencjalnych dawców, a tym samym zwiększyć szansę na odnalezienie bliźniaka genetycznego dla osób chorych na nowotwory krwi. Studenci, a także pracownicy nie zawiedli i w Lublinie udało się zarejestrować ponad 160 nowych potencjalnych dawców szpiku.

- Widziałam że coś się dzieje na holu, a także ludzi chodzących w czerwonych koszulkach i z balonami. W końcu zainteresowałam się i podeszłam. Wolontariuszki opowiedziały mi o rejestracji, procesie pobierania szpiku i postanowiłam się zarejestrować. Fajnie żyć z myślą że można uratować komuś życie - przyznaje jedna ze studentek, która zarejestrowała się podczas akcji.

Wyświetl ten post na Instagramie            Post udostępniony przez HELPERS GENERATION KUL ❤️ (@_helpersi_)

Podczas 10 lat akcji Helper's Generation jedynie na polskich uczelniach udało się zorganizować 1500 takich akcji, a pozytywnie zarejestrowano 149 927 potencjalnych dawców szpiku. Z wiadomych nam danych możemy do liczby zarejestrowanych dopisać:

  • 72 osoby zarejestrowane podczas akcji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II
  • 58 osób zarejestrowanych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie
  • 31 osób zarejestrowało się podczas akcji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.

Kolejna edycja akcji odbędzie się w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/2024. Studenci mogą zaangażować się w organizację akcji na swojej uczelni. Z całą organizacją pomaga Fundacja DKMS, która przez cały okres przygotowań i podczas trwania akcji opiekuje się wolontariuszami i organizatorami.

Wyświetl ten post na Instagramie            Post udostępniony przez HELPERS GENERATION KUL ❤️ (@_helpersi_)

Jeśli nie jest już się studentem, a chce zorganizować akcję dawstwa szpiku, wystarczy wejść STRONĘ INTERNETOWĄ, a tam dowiemy się wszystkiego na temat organizacji akcji. Oprócz tego przez cały rok można zarejestrować się przez internet. Wypełniamy formularz, zostaje nam przesłany pakiet rejestracyjny, pobieramy wymaz z wewnętrznej części policzka, a później odsyłamy do fundacji. Po około 2-3 miesiącach przychodzi nam karta potwierdzająca rejestrację w bazie potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski