Lubelscy studenci walczyli w AMP w biegach przełajowych

Biegacze i biegaczki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Biegacze i biegaczki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Barbara Pudło
Bardzo dobry występ zaliczyli reprezentanci Lubelszczyzny podczas akademickich mistrzostw Polski w biegach przełajowych, rozegranych w Łodzi. Na starcie stanęło 570 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 48 uczelni wyższych z całego kraju, a w tym roku po raz pierwszy panowie i panie rywalizowali na dwóch dystansach.

Na 3 km wśród studentek z Lubelszczyzny najlepiej poradziła sobie Karolina Korzeniowska z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, zajmując 33 miejsce w klasyfikacji generalnej i 13 w uniwersytetach. Na tym samym dystansie na 11 miejscu, wśród wyższych szkół zawodowych znalazła się Anastazja Rapatska z PWSZ w Zamościu.

Na dystansie 6 km najlepszą lokatę spośród lubelskich studentek wywalczyła Angelika Mach z UMCS Lublin, która zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zdobyła srebrny medal w uniwersytetach. Dobra postawa jej koleżanek z drużyny sprawiła, że UMCS znalazł się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej i uplasował się tuż za podium w uniwersytetach. Dobry występ zaliczyli również reprezentanci KUL zajmując piątą pozycję wśród uniwersytetów. PWSZ Zamość zakończył natomiast rywalizację na szóstym miejscu.

Sukcesy przyniosły też starty mężczyzn, bowiem złoto w uniwersytetach na 4,5 km wywalczył Mateusz Stefaniec z UMCS, a tuż za podium znalazł się jego kolega z drużyny - Krystian Szustowicz. Wysokie miejsca zajęli również biegacze KUL - Paweł Antoń był ósmy, natomiast Marek Czyżyk trzynasty. Na dystansie 9 km najbliżej podium był Paweł Wysocki z KUL. UMCS wrócił ponadto z brązem w klasyfikacji drużynowej mężczyzn.

Warto dodać, że studenci UMCS są podopiecznymi trenera Macieja Tarnowskiego, natomiast biegacze KUL trenują pod kierunkiem Barbary Pudło, byłej znakomitej biegaczki Startu Lublin, wielokrotnej reprezentantki Polski i mistrzyni kraju w biegach średnich.