Lubelski duet stawał na najwyższym stopniu podium podczas Pucharu Polski kadetów w boksie

W Grudziądzu odbył się Puchar Polski kadetek i kadetów w boksie. Bardzo dobrze w imprezie zaprezentował się lubelski duet Weronika "Buła" Bochen z Berej Boxing Team Lublin oraz Dawid Litke z Olimpu Lublin, którzy nie mieli sobie równych w swoich kategoriach wagowych. Litke dodatkowo został jednogłośnie wybrany przez trenerów najlepszym zawodnikiem całej imprezy. Na grudziądzkim ringu w szranki stanęło 65 pięściarek z 32 klubów oraz 147 pięściarzy, reprezentujących 71 klubów

Weronika Bochen (trener Paweł Berejowski) triumfowała w kategorii wagowej +80 kg, natomiast Dawid Litke (trener Andrzej Głąb) okazał się najlepszy w wadze do 52 kg. Druga w kategorii do 54 kg była ponadto Julia Szeremeta z MKS II LO Chełm, ulegając w finale Nicoli Premaczenko z Legionowskiej Akademii Sportów Walki.

- To wielki sukces nie tylko dla Olimpu, ale i całego lubelskiego boksu. Dawid Litke dwa lata temu został mistrzem Polski młodzików, a teraz na Pucharze Polski, gdzie obsada była bardzo silna nie miał sobie równych wśród kadetów. W półfinale wygrał z bardzo silnym Ukraińcem, natomiast w finale pokonał aktualnego mistrza polski kadetów. Wszyscy docenili jego klasę, uznając go najlepszym zawodnikiem całego Pucharu Polski - mówi Andrzej Głąb, trener Olimpu Lublin.