Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lubelski Festiwal Nauki chce pobić rekord na 10-lecie

Ilona Leć
Lubelski Festiwal Nauki chce pobić rekord na 10-lecie
Lubelski Festiwal Nauki chce pobić rekord na 10-lecie Jacek Babicz
Równo za cztery miesiące rusza dziesiąta, jubileuszowa edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki (14-20 września). Od kilku dni za pośrednictwem strony www.festiwal.lublin.pl można zgłaszać ciekawe projekty naukowe, które zostaną zaprezentowane widzom. Tegoroczny festiwal przebiega pod hasłem "Człowiek - nauka - pasja". Jego głównym organizatorem jest Uniwersytet Medyczny.

- Mamy nadzieję, że uda nam się pobić rekord ubiegłorocznej edycji i przekroczymy magiczny próg 1002 zgłoszonych projektów - zachęca dr Aleksandra Józefczuk z UM.

W niedzielę 15 września mieszkańcy wezmą udział w pikniku naukowym, który tradycyjnie odbędzie się na placu Litewskim. - W tym roku w organizację LFN włączyło się kilku nowych partnerów. Jednym z nich (oprócz WSEI i Inkubatora Technologicznego - przyp. red.) jest Poczta Polska, która w trakcie pikniku przygotuje m.in. projekt filatelistyczny oraz konkurs, w którym nagrodą będzie wyjątkowa kartka pocztowa - zdradza dr Aleksandra Józefczuk.

Medycy chcą, aby na piknikowej scenie z koncertami i występami artystycznymi zaprezentowali się również uczniowie lubelskich szkół. Nowością będą wprowadzone w tym roku, wyjątkowe projekty przeznaczone dla osób w wieku 50+. Z okazji przypadającego jubileuszu UM przygotuje też wystawę dokumentującą historię LFN.

W trakcie IX LFN furorę robiły spotkania "Anatomia jest ciekawa", organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Młodych Medyków. Wówczas zapisało się na nie prawie 900 osób. - Idąc za ciosem, w tym roku też zgłosiliśmy ten projekt. W czasie spotkań w prosektorium uczestnicy będą mogli dotknąć prawdziwego serca i je spreparować, a także zobaczyć, jak wyglądają inne organy: gałka oczna, nerka i płuco - informuje lek. med. Mateusz Szymański, przewodniczący koła.

IX LFN w liczbach

odbył się w 98 obiektach i 335 salach
objął niemal 890 projektów realizowanych w 1860 edycjach
w ponad 100 projektach można było uczestniczyć bez rezerwacji
w organizację festiwalu zaangażowało się prawie 1300 osób

Możesz wiedzieć więcej! Za to warto zapłacić: Raporty, analizy, gorące tematy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski