MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lubelski Festiwal Nauki trwa w najlepsze! Małe i duże pojazdy wjechały na Politechnikę Lubelską. Zobacz zdjęcia

18 i 19 września w godz. 9.00-13.00 studenci z Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej Politechniki Lubelskiej prezentują niespotykane pojazdy. Są to m.in. legendarny Żuk 6x6, Rudy 105B, Buggy 4x4, Rysiek 8x8, poduszkowiec, kosiarka na gąsienicach, polonez półgąsienicowy. W budynku Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii dostępna jest również wystawa modeli pojazdów, pociągów czy śmigłowców.
18 i 19 września w godz. 9.00-13.00 studenci z Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej Politechniki Lubelskiej prezentują niespotykane pojazdy. Są to m.in. legendarny Żuk 6x6, Rudy 105B, Buggy 4x4, Rysiek 8x8, poduszkowiec, kosiarka na gąsienicach, polonez półgąsienicowy. W budynku Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii dostępna jest również wystawa modeli pojazdów, pociągów czy śmigłowców. Małgorzata Genca
Jeszcze do jutra, czwartku (19 września), w godzinach 9.00–13.00 wszyscy zainteresowani mają okazję obejrzeć niezwykłą prezentacje pojazdów budzących podziw i zaciekawienie. Wszystko na parkingu przed Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej przy ul. Nadbystrzyckiej 36c. Inicjatywa już przyciąga fanów motoryzacji i innowacji. Zobaczcie sami!

Modele pojazdów na Politechnice Lubelskiej

Studenci z Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej zaprezentowali nietypowe maszyny, które nie przypominają tradycyjnych samochodów. To wyjątkowe konstrukcje oraz prawdziwe motoryzacyjne perełki wśród zainteresowanych wywołują podziw i zaciekawienie. Na wystawie zobaczyć możemy m.in. terenówki, poduszkowce i pojazdy gąsienicowe i półgąsienicowe.

Wśród nich znajdą się m.in. legendarne modele, takie jak Żuk 6x6 oraz Rudy 105B. Miłośnicy off-roadu z pewnością zainteresują się Buggy 4x4 oraz Rysiek 8x8. Szczególną uwagę zwraca pojazd CETAN, który zdobył II miejsce w prestiżowym konkursie Shell Eco-marathon w 2014 roku.

– W Lubelskim Festiwalu Nauki bierzemy udział od kilku lat. Pokazujemy wyjątkowe pojazdy terenowe i specjalne, które sami zbudowaliśmy lub zmodyfikowaliśmy. Teraz pracujemy nad bolidem na zawody Formuła Student – zdradza dr inż. Leszek Gardyński, opiekun Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej.

Wystawcy na Politechnice Lubelskiej

Na wydarzeniu udało nam się spotkać Mateusza Chana, pochodzącego z Lublina, który prezentował swoją wystawę modeli.

- Już jako dziecko oglądałem się za różnego rodzaju sprzętami wojskowymi. Moim dziecięcym marzeniem było zostać pilotem sił powietrznych, niestety nie wyszło i stąd zrodziła się pasja do sklejania modeli, a hobby to uprawiam już od '98 roku. Do tej wystawy namówił mnie kolega, a ja stwierdziłem, że to fajny pomysł i warto pokazać swoje prace - mówił Mateusz.

Marcin Waciński, przedstawiający się jako modelarz kolejowy, zaznacza, że kolejnictwem interesuje się już od dawna i także postanowił dołożyć swoją cegiełkę podczas wystawy.

- Prezentuję model pociągu z wagonami do przewozu samochodów z lat 40-50' ze Stanów Zjednoczonych. Jestem obecny na wystawie i chętnie opowiadam wszystkim zainteresowanym o szczegółach i ciekawostkach związanych z modelarstwem. Prezentowany model pociągu to tylko część z moich zbiorów, a kolekcja liczy ok. 100 modeli - opowiadał pan Marcin.

Wystawa dostępna jest do czwartku (19 września) do godz. 13.00

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Mount Everest cały czas rośnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski