Lubelski kierowca tuż za podium w wyścigu na torze w Nurburgringu

Szymon Ładniak w pierwszym wyścigu na torze w Nurburgring był najlepszym juniorem, a w klasyfikacji generalnej zajął czwarte miejsce.

W kwalifikacjach do pierwszego startu w niemieckim Nurburgringu lubelski kierowca zajął drugie miejsce. - Sobotni wyścig był trudny. Otrzymałem uderzenie i spadłem z trzeciego na czwarte miejsce i tak już skończyłem. Rywale z przodu mieli lepsze tempo - wspomina Szymon Ładniak.

Kierowca z Lublina miał szansę powtórzyć sobotni wyczyn następnego dnia, ale tym razem na przeszkodzie stanęła awaria samochodu.

- W niedzielę zacząłem bardzo dobrze. Przesunąłem się z piątej pozycji na trzecią. Było bardzo dużo przetasowań. Niestety, wyścig skończył się dla mnie przedwcześnie po awarii układu napędowego — mówi Ładniak.

Lublinianin utrzymał jednak trzecie miejsce na podium w cyklu ADAC TCR Germany i ma sporą przewagę nad następnymi kierowcami. Młody kierowca wciąż jest także liderem wśród juniorów, z 18 punktowym zapasem nad kolejnym rywalem.

Za Ładniakiem cztery z siedmiu weekendów wyścigowych w sezonie 2022. Następne zawody ADAC TCR Germany odbędą się na torze DEKRA Lausitzring, w weekend 20-21 sierpnia.