Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku ogłasza nabór na nowy rok akademicki 2020/2021

Klaudia Olender
Klaudia Olender
-Uniwersytet Trzeciego Wieku to świetna metoda na zachowanie aktywności i pełnej sprawności do późnych lat życia - zachęcają organizatorzy
-Uniwersytet Trzeciego Wieku to świetna metoda na zachowanie aktywności i pełnej sprawności do późnych lat życia - zachęcają organizatorzy unsplash.com/zdjęcie ilustracyjne
-Uniwersytet Trzeciego Wieku to świetna metoda na zachowanie aktywności i pełnej sprawności do późnych lat życia. Wykłady, zajęcia i warsztaty pomagają pracować nad pamięcią i sprawnością umysłową. Zajęcia ruchowe dają szanse uniknąć lub minimalizować problemy ruchowe u seniorów. Zaś sama obecność na Uniwersytecie, spędzanie czasu w gronie rówieśników poprawia nastrój, zapewnia poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia oraz stwarza szanse do nawiązania nowych znajomości a nawet przyjaźni - zachęcają organizatorzy.

W ofercie uniwersytetu znajdziemy m.in. wykłady popularno-naukowe, które będą odbywać się trzy razy w tygodniu i ich tematyka będzie dostosowywana do zainteresowań i potrzeb starszych słuchaczy. W poniedziałki - wiedza humanistyczna i ogólna, a także spotkania z ekspertami np. urzędnikami czy prawnikami z którymi można skonsultować bieżące sprawy, w środy - wiedza przyrodniczo-geograficzna, natomiast w piątki będzie można wziąć udział w wykładach o zdrowiu i technice, prowadzonych przez lubelskich lekarzy i specjalistów wybranych dziedzin.

W ramach Akademii Aktywnego Seniora studenci LUTW będą mogli korzystać z wielu ciekawych zajęć edukacyjnych (takich jak: wiedza o sztuce, sekcja muzealna, historia sztuki, wiedza o kulturze, sekcja historyczna, zespół psychologiczny, zespół ogrodniczy czy Internet i nowoczesne technologie), artystycznych (Grupa Taneczna FLOW, chór LUTW) i kulturalnych, organizowanych na terenie Lublina. Będą wspólne wyjścia do filharmonii, na koncerty, spektakle teatralne, sympozja czy wycieczki.

Tegoroczne remonty i termomodernizacje lubelskich szkół. Łąc...

Dla miłośników sportu uniwersytet przygotował w godzinach przedpołudniowych m.in. Sekcję Olimpijską, Ruch przy muzyce, poranną gimnastykę, jogę, tai-chi, zajęcia z elementami rehabilitacji, a nawet pływanie i aerobik wodny. Dodatkowo 1-2 w tygodniu będzie można podszkolić się językowo lub rozpocząć naukę od podstaw z języka angielskiego lub hiszpańskiego.
Słuchacze LUTW mają również do dyspozycji koła zainteresowań - grupę turystyczną i zajęcia treningowe z Siłowni umysłu.
Ponadto Rada Samorządu Słuchaczy organizuje cykliczne imprezy integracyjne takie jak andrzejki, spotkania przedświąteczne czy dodatkowe wycieczki.

Roczna opłata za uczestnictwo w wykładach wynosi 200 zł

Żeby zgłosić się na zajęcia wystarczy uzupełnić deklarację (dostępna jest m.in. tu: https://forms.gle/2DMD99GMMdZap1bj8) i przesłać ją wraz ze zdjęciem na adres mailowy ([email protected]) lub przyjść osobiście (w godz. 11:00-13:00 od poniedziałku do czwartku) do biura LUTW znajdującego się przy ul. Czwartaków 15 (pokój nr 9, DS „Ikar”).
Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie http://www.utw.lublin.pl lub telefonicznie (81 537 28 65 lub 510 898 079).

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski