Lubelskie akademiczki przegrały w hali Globus z Varsovią Warszawa. Zobacz zdjęcia

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin przegrały w hali Globus z UKS Varsovią Warszawa 29:38, w meczu 15. kolejki rozgrywek I ligi grupy C. Najskuteczniejsza w szeregach akademiczek była tym razem Diana Vlasiuk, zdobywczyni ośmiu bramek.

Podopieczne trenera Patryka Maliszewskiego nie były faworytkami sobotniej konfrontacji, bowiem drużyna ze stolicy plasowała się wyżej w tabeli i wciąż walczy o awans do PGNiG Superligi. Lublinianki liczyły jednak na niespodziankę, zwłaszcza, że Varsovia ostatnio była w nieco słabszej formie, tracąc między innymi punkt w derbowym starciu z WKPR Wesoła Warszawa.

W mecz lepiej weszły przyjezdne, które szybko objęły prowadzenie 2:0. Chwilę potem trafienie dla gospodyń zanotowała co prawda Julia Skubacz, jednak po dziesięciu minutach minutach gry, to Varsovia prowadziła 6:1. Gospodynie próbowały gonić rywalki, ale przez kolejny okres, to team ze stolicy miał cały czas dość bezpieczną zaliczkę (11:6, 13:5). Po kolejnym czasie trenera Patryka Maliszewskiego, lublinianki zmniejszyły straty do czterech trafień (12:16) i ostatecznie pierwsza połowa skończyła się taką samą różnicą na korzyść warszawianek (18:14).

Po zmianie stron zespół ze stolicy odskoczył na 22:16 i do końca meczu kontrolował wydarzenia na boisku (27:21, 33:25). W końcówce starcia szkoleniowiec Varsovii Roman Mont dał pograć zawodniczkom rezerwowym, a pojedynek zakończył się ostatecznie 9-bramkowym triumfem przyjezdnych (38:29).

MKS AZS UMCS po piętnastu rozegranych meczach, zajmuje czwartą w ligowej tabeli grupy C, mając na koncie 27 pkt. Liderem jest Suzuki Korona Handball Kielce (14 meczów - 39 pkt.), wyprzedzając AZS-AWF Warszawa (13 meczów - 36 pkt.) oraz UKS Varsovię Warszawa (14 meczów - 32 pkt.).

MKS AZS UMCS Lublin ‒ UKS Varsovia Warszawa 29:38 (14:18)

MKS AZS UMCS: Nóżka, Żywot ‒ Vlasiuk 8, Skubacz 7, Suszek 7, Chodoń 4, Tomczyk 2, Byzdra 1, Kuc, Markowicz, Warias, Rossa, Owczaruk, Dziuba. Trener: Patryk Maliszewski

UKS Varsovia: Kolasińska, Klarkowska ‒ Kostuch 7, Zabielny 6, Iga Dworniczuk 6, Lasek 3, Weber 3, Julia Dworniczuk 3, Granicka 2, Gomulak 2, Zub 2, Janik 2, Mann 1, Ciborowska 1, Różycka, Sobka. Trener: Roman Mont