Lubelskie Centrum Konferencyjne kreatorem wydarzeń biznesowych w województwie

red
Udostępnij:
Lubelskie Centrum Konferencyjne jest nowoczesną przestrzenią spełniającą najwyższe standardy związane z organizacją różnego typu wydarzeń. Jest miejscem powstałym w odpowiedzi na potrzeby branży spotkań i uczestników konferencji, kongresów, sympozjów, eventów, wystaw, targów i innych spotkań biznesowych. Zgodnie ze swoją misją LCK integruje lubelskie regionalne środowisko turystyki biznesowej, inicjuje dialog z czołowymi podmiotami i specjalistami branży poprzez udział w projektach typu Power of 4.

Power of 4 to porozumienie krajowych obiektów konferencyjnych średniej wielkości (pierwsze w Polsce), którego celem jest współpraca i podejmowanie wspólnych działań promocyjnych, wymiana doświadczeń między obiektami oraz stworzenie wspólnej bazy klientów. Członkami porozumienia są Centrum Konferencyjne Kopernik, Centrum Kongresowe ICE Kraków, Europejskie Centrum Solidarności oraz wspólnie LCK z Centrum Spotkania Kultur. Przykładem wydarzenia zrealizowanego dzięki porozumieniu jest konferencja „Dobra Energia” zrealizowana w LCK w marcu 2018 r.

Budynek Lubelskiego Centrum Konferencyjnego jest wielofunkcyjny, prestiżowy i innowacyjny. Jest podziwiany jako dzieło nowatorskich idei i śmiałych wizji, które zmieniają polską architekturę. Dzięki swojej lokalizacji (położenie w centrum miasta) i najwyższym standardom technologicznym i energetycznym (budynek zaprojektowany z wykorzystaniem rozwiązań technicznych zrównoważonego rozwoju i ograniczenia zużycia energii) oraz pełnemu przystosowaniu dla osób niepełnosprawnych wpisuje się w ideę szeroko pojętego CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu).

LCK to nowoczesny obiekt o powierzchni ponad 13 tys. mkw. oferuje 11 sal konferencyjnych mieszczących od 20 do 400 osób, pokoje Business Centre, przestronne atrium oraz położony na najwyższej kondygnacji taras, z którego rozpościera się widok na panoramę Lublina. Wszystkie sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt multimedialny (ekrany Digital Singage, info kioski, system Telepresence, kamery do live streamingu), oraz dźwiękoszczelne, mobilne ściany działowe dające organizatorom pełną dowolność w aranżacji przestrzeni. Przeszklona fasada, przestronne, pięciokondygnacyjne atrium oraz kolorowa, futurystyczna fontanna umożliwiająca wyświetlenie wodnych logotypów. Budynek Lubelskiego Centrum Konferencyjnego zaprojektowano w taki sposób, aby uatrakcyjniał odbywające się w nim wydarzenia.

LCK tworzy zespół profesjonalistów w pełni dedykujących swoją wiedzę i doświadczenie w realizowane zadania. Pasjonaci regionu nowych technologii, designu i architektury integrują wokół siebie krąg odbiorców oraz partnerów, klientów i mieszkańców Lubelszczyzny, którzy są najlepszymi ambasadorami marki. Główną ideą przyświecającą LCK jest promocja województwa na skalę krajową i międzynarodową, przyciąganie nowych inwestycji dla województwa, wspomaganie wzrostu gospodarczego w regionie i w efekcie poprawa jakości życia mieszkańców województwa. Idea ta realizowana jest poprzez podjęcie działań mających na celu osiągnięcie jak największych korzyści związanych z przekształceniem unikalnej wiedzy, którą LCK przyciąga realizując wydarzenia zewnętrznych organizatorów, a także kreując własne, unikalne pomysły np. dwie edycje Europejskiego Tygodnia Innowacji zwiększając synergię biznes-nauka-branża spotkań oraz inspirując ludzi biznesu i nauki.

INICJATYWA W KREOWANIU WYDARZEŃ
W ciągu prawie trzech lat, jakie upłynęły od otwarcia, w LCK odbyło się już ponad 360 wydarzeń (w tym 45 o randze międzynarodowej). Wśród nich ważne kongresy naukowo -medyczne takie jak X Międzynarodowa Konferencja Chromatograficzna, II Polsko -Japońsko –Węgierskie Sympozjum Chirurgiczne „Triangle Symposium”, czy Pacific Voice Conference.

W samym 2018 roku zrealizowano ponad 146 wydarzeń, w której uczestniczyło ponad 23 tysięcy osób. Wszystkie wyniki są efektem pracy zespołu LCK, który od 2016 roku odbył 2200 spotkań sprzedażowych w wyniku których klienci założyli ponad 800 rezerwacji na wydarzenia realizowane w LCK.

Wśród najciekawszych wydarzeń warto wymienić:

 • XI Międzynarodowe Sympozjum choroby Przełyku i Żołądka,
 • I i II Konferencję Nowości w okulistyce – Update in ophthalmology,
 • Międzynarodowa konferencja gospodarcza „Rynki Żywności: Ewolucja w czasach zmian”,
 • Międzynarodowa Konferencja Lubelskich Dni Nauki i Biznesu,
 • 3 edycje Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej
 • The BSS Forum 2017
 • II Klimatyczne Forum Metropolitarne
 • Konferencję ML&TIIM2017 - Management Challenges in a Network Economy: Creativity and Education – Business Collaboration – Economic Activity – Information Technology
 • 12th International Workshop on Positron and Positronium Chemistry (PPC 12)
 • NLab: Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge
 • I i II Lubelskie Forum Młodych Naukowców – Kierunek Innowacje
 • 10 i 11 Międzynarodowe Sympozjum Chromatografii Związków Naturalnych– ISCNP 2018
 • Trzy edycje Forum Cyfryzacji Polski Wschodniej

– Różnorodność oferowanych przez LCK powierzchni umożliwia zorganizowanie nie tylko konferencji czy kongresów, ale tak że sympozjów, eventów, wystaw, targów oraz innych prestiżowych wydarzeń biznesowych. W chwili obecnejtrwa analiza działalności, ale już wiadomo, że rok 2018 r. LCK zakończy z dużym sukcesem

LCK kreuje też projekty autorskie. Ich flagowym przykładem są dwie edycje Europejskiego Tygodnia Innowacji. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 1300 uczestników, światowej sławy ekspertów oraz reprezentantów firm z całego świata. Głównym wymiarem ETI był 4-dniowy Kongres Gospodarczy skupiony wokół trzech obszarów bioinnowacji, gospodarki 4.0 oraz medycyny 2.0. Kongres zainaugurowana ,,Debata miast i regionów partnerskich województwa lubelskiego”, a zwieńczyła Gala Innowacji Województwa Lubelskiego. Prelegentami wydarzeniu byli eksperci w danych dziedzinach reprezentujący szereg branż z zakresu nauki oraz biznesu m. in. Ghislain Opdenakker, Kierownik Kliniki Immunobiologii, Rega Institute for Medical Research, Leuven w Belgii; dr Greg Mosier, Dziekan Wyższej Szkoły Biznesu na Uniwersytecie w Nevadzie; Tina Quigley z Regionalnej Komisji Transportu Południowej Nevady; prof. dr hab. Maciej Żylicz, Prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej; prof. dr hab. n. farm. Dariusz Matosiuk, Prorektor do Spraw Nauki, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie; prof. Rafał Ohme, ekspert w dziedzinie emocji, światowy pionier w obszarze neuronauki konsumenckiej oraz wielu innych znamienitych ekspertów. Udział wzięły również delegacje z Azji, Stanów Zjednoczonych oraz Unii Europejskiej. ETI to także rozwój współpracy międzynarodowej.

ETI 2018 w liczbach

 • Ponad 1300 uczestników,
 • 80 prelegentów
 • 5 dni spotkań naukowych i biznesowych.
 • 10 000 unikalnych użytkowników śledzących Live streaming onet.pl oraz Business Insider Polska z Inauguracji kongresu prowadzonej przez Pawła Zielewskiego
 • 5385 osoby śledzące live streaming na Facebooku
 • 26 726 wizyt na stronie dedykowanej wydarzeniu
 • 20 transmisji online z wydarzenia
 • 54 715 wyświetleń spotu promującego ETI na Youtube.
 • 33 102 osób zainteresowanych wydarzeniem na Facebooku

Lubelskie Centrum Konferencyjne zainaugurowało także cykl spotkań o nazwie „Zasmakuj lubelskiej konferencji”, mający na celu integrację miejscowej branży turystycznej oraz współpracę w pozyskiwaniu wydarzeń dla całego województwa. Angażuje się też w inicjatywy o wymiarze społecznym, takie jak Poland Business Run.

ROZWÓJ MIASTA I REGIONU
Mówiąc o LCK nie sposób nie wspomnieć o samym Lublinie. Miasto dynamicznie się rozwija, zaś inwestycje w infrastrukturę sprawiły, że na przestrzeni ostatnich lat jego dostępność komunikacyjna znacznie się poprawiła.

Port Lotniczy Lublin stale wzbogaca siatkę połączeń, zaś dzięki codziennym lotom do Monachium i Warszawy, region stał się dostępny dla turystów i uczestników wydarzeń MICE praktycznie z całego świata. Lubelskie lotnisko realizuje loty do światowych destynacji w tym: Sztokholmu, Oslo, Kijowa, Eindhoven, Dublina, Londynu, Mediolanu i Tel Awiwu. W kwietniu 2019r. z Lublina będzie można polecieć do Antwerpii a w planach są laty do kolejnych destynacji.

Z kolei modernizacja linii kolejowej (do 2022 r.) oraz budowa drogi ekspresowej S17 (ukończenie większości prac planowane jest w przyszłym roku) sprawi, że szybko i wygodnie będzie można też dojechać do oddalonej o niespełna 200 km Warszawy.

W Lublinie poprawia się również zaplecze hotelowe. Powstaje tu wiele nowych obiektów spełniających wysokie wymagania turystów biznesowych. W ub. r. oddano do użytku Hampton by Hilton 122 pokoi hotelowych), w budowie są nowe inwestycje w tym: ibis Styles oferujący 110 pokoi hotelowych, Arche z 132 pokojami i hotel z grupy Fokus z 75 pokojami. Wszystkie oddalone są od centrum miasta nie więcej niż 2,5 km.

Dobra infrastruktura konferencyjna i rosnąca baza hotelowa powodują, że województwo lubelskie może przyjąć większe wydarzenia, a co za tym idzie obsłużyć większą liczbę turystów biznesowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

H
Hotelarz
"122 pokoi hotelowych"? Masakra! Mnóstwo błędów w tekście - kto to pisał?! A Hampton ma 121 pokoi hotelowych. Fokus natomiast piszemy z literką "c" - Focus. Dokładnie będzie to hotel Focus Premium.
Pozdrawiam autora :)
P
Poeta lokalny
Prezydent miasta Lublin
j
ja
a kto tam dyrektoruje skoro jest taka reklama
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie