Lubelskie koszykarki przegrały trzeci z rzędu mecz w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet

Nie wiedzie się jak na razie koszykarkom Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet, które w niedzielę przegrały trzecie z rzędu spotkanie. Podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego tym razem uległy na wyjeździe ekipie Ślęzy Wrocław 78:80. Najskuteczniejszą zawodniczką w akademickim zespole była Amerykanka Brianna Kiesel, która rzuciła aż 34 pkt.

Potyczka ze Ślęzą rozpoczęła się fatalnie dla lublinianek, które po 4 minutach gry przegrywały 2:14. Niemoc rzutową przyjezdnych przerwała dopiero amerykańska rozgrywająca Brianna Kiesel, popisując się akcją dwa plus jeden. Co prawda od tej pory trwała wyrównana walka w pierwszej kwarcie, ale to gospodynie wypracowały sobie 8-punktową zaliczkę przed kolejną odsłoną (23:15).

Przez większą cześć drugiej kwarty przewaga miejscowych utrzymywała się w granicach 10 oczek, a Pszczółka robiła co mogła, aby dogonić faworyzowane wrocławianki. Na minutę przed końcem tej części po dwóch celnych rzutach osobistych Bośniaczki Ireny Vrancic strata akademiczek wynosiła 7 punktów (31:38). Wynik drugiej kwarty ustaliła Amerykanka Marissa Kastanek, wykorzystując dwa rzuty wolne (40:31).

Po zmianie stron gospodynie w 23. minucie odskoczyły na 17 pkt. (52:35), jednak lublinianki nie dawały za wygraną i tuż przed końcem trzeciej kwarty po rzutach Ukrainki Kateryny Rymarenko przegrywały już tylko 52:59. Na sekundę przed zakończeniem tej kwarty trójką popisała się Kastanek i ponownie Ślęza prowadziła różnicą 10 oczek.

W decydującej odsłonie Pszczółka nie odpuszczała i po rzucie zza linii 6,75 m Kiesel na siedem minut przed końcem starcia, akademiczki przegrywały zaledwie 6-oczkami (59:65). Ekipa z Dolnego Śląska rzuciła jednak 7 pkt. z rzędu i już do końca pojedynku kontrolowała wydarzenia na boisku. Warto podkreślić, że na 13 sekund przed zakończeniem potyczki lublinianki przegrywały 71:80 i w tym okresie ostatnie 7 punktów zdobyła Kiesel.

1KS Ślęza Wrocław - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 80:78 (23:15, 17:16, 22:21, 18:26)
Ślęza: Palenikova 19, Udodenko 17, Burdick 11, Kastanek 10, Colson 7, Miletic 6, Dobrowolska 4, Marciniak 3, Szybała 3, Naczk. Trener: Arkadiusz Rusin
Pszczółka: Kiesel 34, Adamowicz 15, Szajtauer 11, Rymarenko 9, Vrancic 6, James 2, Poleszak 1, Butulija, Grygiel, Mistygacz. Trener: Wojciech Szawarski