18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lubelskie kuratorium podało złe terminy naboru do szkół ponadgimnazjalnych

Maria Krzos
Egzamin gimnazjalny
Egzamin gimnazjalny Archiwum
Lubelskie Kuratorium Oświaty wprowadziło korektę do harmonogramu tegorocznej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Terminy, które podało wcześniej, nie były zgodne z ustaloną przez Centralną Komisję Egzaminacyjną datą upublicznienia wyników egzaminu gimnazjalnego. - Został popełniony błąd - przyznaje Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego w ostatnich latach ogłaszano mniej więcej w połowie czerwca. W tym roku termin został przesunięty o kilka dni. Młodzież z całego kraju pozna je 22 bm. Komunikat w tej sprawie CKE wydała pod koniec sierpnia 2011 r. Tymczasem w harmonogramie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych ustalonym na początku br. przez Kuratorium Oświaty zapisano, że zmian w wyborze szkół i preferencji oddziałów uczniowie mogą dokonywać do 20 czerwca (tego samego dnia miała się odbyć weryfikacja zmienionych i ponownie dostarczonych podań).

Problem w tym, że wtedy uczniowie nie będą jeszcze znać swoich wyników. Ta informacja ma dla nich kluczowe znaczenie, ponieważ punkty zdobyte podczas egzaminu gimnazjalnego są jednym z najważniejszych kryteriów stosowanych przez licea, technika i zawodówki podczas naboru. Nie znając ich młodzież nie miałaby podstawy, by cokolwiek zmieniać w swoich wcześniejszych deklaracjach.

- Przyznaję, że z naszej strony został popełniony błąd - mówi Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty. - Został już jednak naprawiony. Informacje o zmianach terminu trafiły już do szkół. Firma zarządzająca systemem rekrutacji elektronicznej również wprowadziła niezbędne korekty.


Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski