Lubelskie uczelnie rozpoczęły nabór na studia podyplomowe

Ilona Leć
Lubelskie uczelnie rozpoczęły nabór na studia podyplomowe
Lubelskie uczelnie rozpoczęły nabór na studia podyplomowe Jacek Babicz
Od października większość lubelskich uczelni uruchamia nowe kierunki studiów podyplomowych. Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim dokumenty możemy składać do 27 września. Do wyboru mamy jeden z ponad 40 kierunków, m.in. bezpieczeństwo wewnętrzne, bankowość oraz kryminologię z elementami profilaktyki przestępczości.

- W poprzednich latach największym zainteresowaniem cieszyły się pedagogika wczesnoszkolna z elementami wychowania przedszkolnego, rachunkowość i podatki oraz mediacja sądowa i pozasądowa - zdradza Katarzyna Bojko z KUL.

Aż 23 nowe kierunki podyplomówek pojawią się w tegorocznej ofercie UMCS. W tym roku najdłużej trwa rekrutacja na nauczanie języka polskiego jako obcego (do 10 października), emisję głosu oraz historię i wiedzę o społeczeństwie (do 30 września). Wśród nowości pojawiły się: animacja komputerowa i etiuda filmowa, muzykoterapia, scenografia i wystawiennictwo. Interesująca jest również oferta kierunku Akademia Liderów Samorządowych, który rusza na Wydziale Ekonomicznym.

Studentowo - czytaj nasz serwis specjalny

- Te studia skierowane są przede wszystkim do pracowników administracji samorządowej różnych szczebli, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje. W programie znajdą się np. warsztaty z publicznych wystąpień, zarządzania zasobami ludzkimi i finansami - mówi Zbigniew Pastuszak, dziekan wydziału.

Dokumenty na Uniwersytet Przyrodniczy możemy składać do 30 września.

Obecnie największą popularnością na Uniwersytecie Przyrodniczym cieszą się nowe kierunki: genetyka sądowa, żywienie człowieka i dietetyka oraz zoopsychologia. - W poprzednich latach oblegane były też studia rolnicze dla absolwentów kierunków nierolniczych, diagnostyka molekularna oraz radiologia weterynaryjna - wylicza Agnieszka Wasilak, specjalista ds. promocji uczelni.

Politechnika Lubelska oferuje swoim przyszłym słuchaczom 24 kierunki studiów podyplomowych. Natomiast kandydaci, którzy wybiorą Uniwersytet Medyczny, mogą się zdecydować na cztery kierunki, m.in. analitykę medyczną i zdrowie publiczne.

Wideo

Komentarze 11

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

a
aaa

jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!

10 ; POZNAJ LUDZI LEPIEJ NIŻ ONI SAMYCH SIEBIE

Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.

a
aaa

1. ODWRÓĆ UWAGĘ Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna, aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami (cyt. tłum. za;Silent Weapons for Quiet Wars.
2; STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE Ta metoda jest również nazywana problem; reakcja rozwiązanie Tworzy problem, sytuację, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny, aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.
3 STOPNIUJ ZMIANY Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980. i 1990.: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku ; zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.
4 ODWLEKAJ ZMIANY Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej,jako bolesnej konieczności i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca. Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że wszystko będzie dobrze i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.
5 MÓW DO SPOŁECZEŃSTWA JAK DO MAŁEGO DZIECKA Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego?Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat (zob. Silent Weapons for Quiet War).
6 SKUP SIĘ NA EMOCJACH, NIE NA REFLEKSJI Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.
7 ; UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCI Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała (zob. Silent Weapons for Quiet War).
8 UTWIERDŹ SPOŁECZEŃSTWO W PRZEKONANIU, ŻE DOBRZE JEST BYĆ PRZECIĘTNYM Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to być głupim, wulgarnym i niewykształconym.

n
nawet

następne mioty bezrobotnych!! nic nie umieją i nic nie będa umieć!! żeby choc jedną konkretną rzecz ich nauczyć, niestety polskie "pseudouczelnie" nawet tego nie potrafią!!

B
Blob.

Po skończeniu tych wszystkich kursów,studiów,uczelni,szkół różnych szczebli czeka na wszystkich absolutne bezrobocie i choćby nie wiem co to i tak trzeba stąd wiać bo tutaj,w Lublinie tylko się umiera.

1234

Zobaczymy ile odpalą podyplomowych, papier wszystko przyjmie, ale jakie są potrzeby rynku - przedsiębiorców, nie urzędasów.

U
User

Chory system awansowania w szkole powoduje, że część osób chodzi na studia podyplomowe dla nauczycieli aby mieć papier. Widać to po przedstawionych ofertach studiów podyplomowych w niniejszym artykule. Pytanie co dają studia podyplomowe dla osoby, która wiedziała wcześniej już o swoim wykształceniu co chce idąc na studia inżynierskie a potem magisterskie o określonych specjalizacjach. Życie i praca weryfikują czy opłaca się iść na tzw. studia podyplomowe aby mieć papier i hunter'ów polujących na nasze ciężko zarobione pieniążki czy wydać finanse na inne przyjemniejsze przyjemności.

.

Praca jest, po prostu warto robić coś więcej poza okazjonalnym przychodzeniem na uczelnię i piciem piwa każdego popołudnia ze znajomymi pod akademikiem, szkoda tylko że im słabszy student tym większe pretensje i oczekiwania.

q
qpon

Zniżki do różnych miejsc w Lublinie -> www.qpony.pl

M
Marek

szkoda czasu na te studia podyplomowe

a
a

po co mi studia jak pracy nie ma?moga byc nie wiem jak wymyslne te studia i tak nic nie da. RObota po znajomosci a kase mozna wydac na lepsze i milsze przyjemnosci

P
Polak

chyba lapanke.

Dodaj ogłoszenie