MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lubelskie uczelnie uruchamiają Uniwersytety Dziecięce

Maria Krzos
Tomek Koryszko/Archiwum
We wrześniu dzieci z Lublina zaczną naukę nie tylko w szkołach. Pod koniec miesiąca dwie lubelskie uczelnie uruchamiają Uniwersytety Dziecięce. Podobne placówki działają już w 33 miastach w Polsce.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej rozpoczął zapisy w piątek, 7 września. Aby zgłosić dziecko na zajęcia, trzeba się wcześniej zarejestrować za pośrednictwem strony internetowej

www.uniwersytet-dzieciecy.umcs.pl

.

- Chcemy umożliwić wykształcenie w młodzieży ciekawości świata i zainspirować do zgłębiania wiedzy. Przygotowaliśmy 234 miejsca dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Opłata wynosi 130 zł za semestr, a zajęcia będą prowadzone raz, dwa razy w miesiącu - informuje Anna Bukowska, koordynator projektu. Jak podkreśla prof. Stanisław Michałowski, rektor UMCS, uniwersytet dziecięcy charakteryzować będzie niekonwencjonalne, dalekie od tradycyjnego nauczanie oraz stały, bezpośredni kontakt dziecka z wysoko wykwalifikowaną kadrą akademicką.

W programie zajęć uniwersytetu dla maluchów znajdą się takie zagadnienia, jak m.in. "O ruchach ciał niebieskich - naturalnych i sztucznych", "Czy można ugotować zupę na wodzie z Morza Bałtyckiego" oraz "Pieniądze nie śmierdzą, czyli co wymyślili Fenicjanie".

Wyjątkowy program edukacyjny dla uczniów klas 5. i 6. szkół podstawowych przygotowuje również Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Już 24 września na WSEI rozpoczyna swoją działalność Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy.

- Zajęcia odpowiedzą m.in. na pytania: Skąd się biorą pieniądze?, W jaki sposób przekonuje reklama?, Po co i jak działa giełda?, Co to jest produkt turystyczny i jak się go sprzedaje? oraz Na czym polega sztuka autoprezentacji? - informuje Marek Szczodrak z WSEI.

Udział w zajęciach na WSEI jest bezpłatny. Zapisy trwają od 5 do 16 września. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

Dlaczego wyginęły dinozaury, jak wygląda wszechświat i czy można zakleić czarną dziurę? Odpowiedzi na te i wie-le innych frapujących pytań poznają mali adepci uniwersytetu Unikids, który po raz kolejny uruchomił nabór.

- Zapisy zaczęły się już w czerwcu. Potrwają do 13 października, ponieważ wtedy ruszamy już z zajęciami. Na dzieci czeka jeszcze 100 wolnych miejsc - informuje Urszula Szubartowska, koordynator.

Semestr studiowania na Unikids kosztuje 175 zł. Formularz zgłoszeniowy na stronie

www.unikids.pl

.

Warto wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski