Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lublin: BOM nie działa. – Mieszkańcy zbulwersowani – wytyka radna opozycji i apeluje o przywrócenie placówki

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
UM Lublin
Można tu było dowiedzieć się jak załatwić sprawę w ratuszu, wziąć wniosek np. o wydanie dowodu osobistego czy odebrać „kartę seniora”. BOM w gmachu ratusza jednak nie działa od miesięcy. - Zwracają się do mnie zbulwersowani mieszkańcy, którzy nie mogą pogodzić się z faktem jego likwidacji – przekonuje miejska rada opozycji i prosi o przywrócenie placówki.

To było najbardziej „śródmiejsko” położone ratuszowe Biuro Obsługi Mieszkańców. Było, bo BOM w gmachu ratusza przy pl. Łokietka jest zamknięty od miesięcy. - Zwracają się do mnie zbulwersowani mieszkańcy, którzy nie mogą pogodzić się z faktem likwidacji i przeniesienia go w inne miejsce. Wnioskują i proszą, aby w głównym budynku urzędu ratusza, mogli korzystać z usług BOM-u – podkreśla w interpelacji do prezydenta Lublina Małgorzata Suchanowska, radna PiS.

BOM w ratuszu jest „ofiarą” pandemii koronawirusa. Zastał zamknięty w związku z restrykcjami wprowadzonymi z powodu COViD-u w obsłudze patentów przez samorząd.

- W kontekście trwającej cały czas sytuacji epidemiologicznej, na bieżąco monitorujemy kwestie związane z obsługą mieszkańców, w funkcjonujących już Biurach Obsługi Mieszkańców, w tym możliwości ponownego otwarcia BOM-u zlokalizowanego w Ratuszu. Ostateczne decyzje w tej sprawie będą uzależnione od prognoz dotyczących kolejnej fali epidemii – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza.

Obecnie lublinianie mają do dyspozycji pięć Biur Obsługi Mieszkańców. „Centralny” BOM znajduje się w biurowcu magistratu przy ul. Wieniawskiej 14. Ponadto działają cztery „terenowe” placówki: przy ul. Filaretów 44, ul. Szaserów 13-15, ul. Kleeberga 12a oraz ul. Wolskiej 1. Ta ostatnia została uruchomiona w lutym i zastąpiła placówkę funkcjonującą wcześniej w pomieszczeniach Poczty Polskiej przy ul. Pocztowej. I ma charakter tymczasowy, docelowo ma znaleźć miejsce w budynku budowanego dworca metropolitalnego.

W 2020 r. zamknięte zostały też „pocztowe” BOM-y działające od 2015 r. na Czechowie (ul. Żywnego 8) i Felinie (przy ul. Wł. Jagiełły 10). Miasto tłumaczyło, że w tych pomieszczeniach nie mogło zapewnić bezpieczeństwa petentom w okresie pandemii.

Ratusz zapowiada uruchomienie jeszcze jednego „terenowego” BOM-u. Nie precyzuje jednak gdzie i kiedy. - Analizujemy możliwość uruchomienia nowego BOM-u w dzielnicy miasta o dużej liczbie mieszkańców – mówi Justyna Góźdź.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski