MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lublin: Chciał dostać kredyt, stracił 26 tys. zł

Witold Michalak
archiwum Polskapresse
26 tysięcy złotych wpłacił na konto Polskiej Korporacji Finansowej "Skarbiec" mieszkaniec Lublina. Te pieniądze miały być opłatą za uzyskanie kredytu. Mężczyzna nie dostał pożyczki, firma nie chce mu też zwrócić pieniędzy, jakie wpłacił.

- Te pieniądze miały być nie dla mnie, ale dla mojej firmy - opowiada Czytelnik. Prosi o niepodawanie nazwiska. - 26 tys., jakie zapłaciłem Skarbcowi, pożyczałem od znajomych, byłem pewien, że będę mógł szybko spłacić te długi - dodaje zdołowany.
Propozycja Skarbca wydawała się być wyjątkowo korzystna. Firma oferowała niskie, bo wynoszące zaledwie 2,99 punktów, oprocentowanie.

Początkowo nic nie wskazywało na kłopoty z uzyskaniem pożyczki. W marcu tego roku mężczyzna w lubelskim oddziale Skarbca podpisał umowy na pożyczenie 260 tys. zł. Resztę miała załatwić centrala w Gdańsku. W kwietniu nadeszło potwierdzenie przyjęcia realizacji umowy przedwstępnej. Wtedy zaczęły się schody. Wbrew wcześniejszym zapewnieniom firma zaczęła stawiać nowe wymagania. W końcu lublinianin powiedział dość i zażądał zwrotu wpłaconej kwoty. W odpowiedzi dostał maila, że firma nie widzi do tego podstaw. Czytelnik zapowiedział, że będzie walczył o pieniądze przed sądem.

Próbowaliśmy się dowiedzieć w Skarbcu, czemu odmawia zwrotu pieniędzy. Z biura w Lublinie odesłano nas do Gdańska. Tam poproszono o przysłanie pytań mailem. Od środy nie dostaliśmy na nie żadnej odpowiedzi.

Przed podpisaniem umów z tą firmą ostrzegał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wszystko na nic. W internecie roi się od historii ludzi, którzy licząc na pożyczki wpłacali pieniądze, a później nie dostawali ani kredytu, ani nie odzyskiwali gotówki.

Do lubelskich sądów od stycznia ubiegłego roku wpłynęło ponad 40 spraw przeciwko PKF. Dotyczą różnych kwot.


Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski