Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lublin. Dowód osobisty znowu „wyrobisz” sobie na Czechowie. Miasto chce otworzyć szóste Biuro Obsługi Mieszkańców

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Miasto Lublin
Mieszkańcy Czechowa, aby załatwić urzędowe sprawy, nie będą musieli jeździć do centrum Lublina. Ratusz zapowiada otworzenie na terenie dzielnicy Biura Obsługi Mieszkańców. Ma w nim być 5-7 stanowisk. Na razie jednak nie wiadomo gdzie miałoby się mieścić, ani kiedy będzie uruchomione.

Dowód osobisty, prawo jazdy, podatki, meldunek – to sprawy, które obsługują Biura Obsługi Mieszkańców. W Lublinie działa pięć takich placówek: w biurowcu magistratu przy ul. Wieniawskiej oraz cztery dzielnicowe: przy Filaretów, Szaserów, Kleeberga i Wolskiej.

- Są świetną i wygodną odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, w tym w szczególności w zakresie załatwiania kwestii mieszkaniowych, podatkowych oraz spraw związanych z dowodami osobistymi, Lubelską Kartą Miejską i prawem jazdy – podkreśla Marcin Bubicz, radny koalicyjny. W interpelacji do prezydenta Lublina prosi o uruchomienie dwóch placówek: na Czechowie oraz Felinie.

W obu tych dzielnicach BOMy już działały: na Czechowie przy ul. Żywnego, na Felinie przy ul. Wł. Jagiełły. Mieściły się w pomieszczeniach wynajmowanych do Poczty Polskiej. Uruchomiono je w 2015 r., działały do 2020 r. Miasto tłumaczyło ich zamknięcie tym, że w okresie pandemii nie było w stanie zapewnić bezpieczeństwa petentom. - Biuro Obsługi Mieszkańców przy ul. Żywnego 10 faktycznie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców dzielnicy Czechowa – przyznaje w odpowiedzi na interpelację radnego Andrzej Wojewódzki, sekretarz Lublina. Tłumaczy, że warunki lokalowe poczty uniemożliwiają dalszą współpracę: - Mając na uwadze potrzeby lokalnej społeczności nie rezygnujemy jednak ze znalezienia odpowiedniego lokalu na potrzeby Biura Obsługi Mieszkańców – podkreśla Wojewódzki.

O wynajmie ratusz rozmawiał m.in. z SM Czechów. Pomieszczeń nie znalazł.

- W nowym Biurze Obsługi Mieszkańców w dzielnicy Czechów planowane jest utworzenie 5 – 7 stanowisk, tak żeby obsługa odbywała się sprawnie i płynnie. Po znalezieniu odpowiedniego lokalu, który będzie spełniał nasze oczekiwania i będzie zlokalizowany w miejscu najbardziej dostępnym dla mieszkańców dzielnicy, będą podejmowane dalsze czynności w zakresie uruchomienia i pracy BOM – zapewnia Wojewódzki.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku Felina. Tam miasto nie planuje przywrócenia BOMu. Argumentuje, że mieszańcy korzystają z placówki przy ul. Wolskiej. – Widzimy po liczbie składanych pism, że to miejsce jest dla nich wygodniejsze od placówki przy ul. Jagiełły 10. BOM przy Wolskiej 11 jest jednym z najbardziej odwiedzanych przez klientów Urzędu Miasta Lublin – przekonuje Wojewódzki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski