Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lublin. Jak to robią dziewczyny? Tym razem przemówią obrazem

Joanna Jastrzębska
Joanna Jastrzębska
mat. organizatorów
Było słowo, była muzyka, a teraz przyszedł czas na obraz. Dziś (3 czerwca) trzecia i ostatnia impreza z cyklu „Jak to robią dziewczyny?”, w której dziewczyny z Lublina dzielą się swoją twórczością.

Artystki są trzy i każda inna. Wika Kaliadziuk ma za sobą kilka wystaw, a obecnie działa artystycznie i eksperymentuje w ramach swojej techniki malarskiej. Aneta Nieścior jest autorką m.in. obrazów wiszących w pubie Jezuicka, inspiruje ją ludzkie ciało i człowiek jako taki. Luiza Fijałkowska natomiast aktywnie zajmuje się malarstwem, fotografią, sitodrukiem i wszelkimi działaniami artystycznymi, jest współtwórczynią i trenerką warsztatów w projektach kulturalnych Fundacji Szpilka. Trzy różne osoby, trzy talenty i trzy wrażliwości połączyły siły i stworzyły wystawę. Bliżej poznać artystki i zobaczyć efekt ich współpracy będzie można w Fundacji Szpilka o godz. 17.

– Wybierając artystki do tego projektu, zależało mi, aby były to wybory nieoczywiste i ciekawe. Każde spotkanie jest nowym odkryciem. Dla publiczności, dla artystek, dla organizatorek. Chociaż formuła projektu jest dosyć prosta, dużo się tu dzieje, na bardzo wielu poziomach – mówi Magdalena Krasuska, wiceprezeska Fundacji Heuresis.

Po spotkaniu na uczestniczki i uczestników czekać będzie także część praktyczna: warsztaty „Ciuchowa od-nowa”, czyli podpowiedzi twórczego wykorzystania starych ubrań. Poprowadzi je Marta Sienkiewicz. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy poprzez mail: [email protected].

Od marca w ramach projektu „Jak to robią dziewczyny” realizowanego przy wsparciu Miasta Lublina odbyło się spotkanie z poetkami i slam oraz wieczór z muzyczkami związanymi z Lublinem i dziewczyńskie jam session. Wystawa Kaliadziuk, Nieścior i Fijałkowskiej jest zwieńczeniem cyklu. Jak podkreśla organizatorka, nie znaczy to, że w Lublinie nie ma już dziewczyn, których twórczość warto poznawać.

– Zależało mi, aby za pomocą sztuki pokazywać różnorodność, łączyć, odkrywać, miksować, szukać porozumienia, wspólnych wartości, inspirować. Ten projekt pokazuje, że jeśli chodzi o twórczość (czy działalność) kobiet, to do odkrycia jest jeszcze bardzo dużo – zapewnia Magdalena Krasuska.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski