MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lublin. Nagrody za najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego miasta rozdane

MG
Facebook Miasto Lublin
Znamy laureatów XII edycji Konkursu Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego miasta. Kto wygrał?

– Od dwunastu lat konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, pokazując, że tematyka związana z rozwojem gospodarczym Lublina jest doskonałym podłożem do pracy badawczej. Zgłoszone w tegorocznej edycji prace dyplomowe prezentują wysoki poziom, a wśród nich po raz pierwszy pojawiła się również praca doktorska. Poprzez udział w konkursie autorzy zyskują szansę na zaprezentowanie swoich opracowań szerszemu gronu odbiorców, a także na wdrożenie ich w rzeczywiste procesy związane z rozwojem Lublina i funkcjonowaniem miasta. Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a laureatom gratuluję i życzę kolejnych sukcesów – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W kategorii prac magisterskich, licencjackich i inżynierskich nagrodę główną o wartości 6 tys. zł otrzymał student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Radosław Gryczan, za pracę „Wielokryterialne wspomaganie decyzji wyboru atrakcji turystyczno-rekreacyjnych województwa lubelskiego wybranymi algorytmami”. Praca została napisana pod kierunkiem dr Michała Horodelskiego z Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu KUL.

Wyróżnienia w wysokości 2 tys. zł otrzymali:

  • Mariia Faryliuk, studentka Politechniki Lubelskiej, za pracę „Adaptacja budynków pofolwarcznych przy ul. Malwowej w Lublinie na potrzeby funkcji oświatowej”. Promotorem pracy jest mgr inż. arch. Michał Dmitruk z Wydziału Budownictwa i Architektury PL;
  • Damian Zarębski, student Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, za pracę „Metoda wskaźnikowej oceny stopnia zanieczyszczenia wizualnego krajobrazu nośnikami reklamowymi”, napisaną w ramach seminarium dyplomowego dr Szymona Chmielewskiego z Wydziału Agrobioinżynierii UP.

Komisja Konkursowa zdecydowała również o przyznaniu wyróżnienia w postaci trzymiesięcznej płatnej praktyki absolwenckiej w Urzędzie Miasta Lublin, z łącznym świadczeniem pieniężnym w wysokości 4,5 tys. zł, dla Magdaleny Abramowicz, studentki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, za pracę „Tereny zieleni dzielnicy Czuby Południowe w Lublinie jako obszar sprzyjający występowaniu pszczołowatych i innych zapylaczy”.

Po raz pierwszy w historii konkursu nagrodzono również pracę doktorską. Wyróżnienie o wartości 2 tys. zł otrzymała studentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Kamila Kasprzak-Drozd, za pracę „Badanie zawartości związków polifenolowych oraz aktywności antyoksydacyjnej nowych produktów stanowiących potencjalną żywność funkcjonalną”.

Konkurs Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową poświęconą rozwojowi gospodarczemu miasta organizowany jest od 2010 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski