MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lublin. Szkoły średnie na piątkę z plusem. Ranking liceów i techników Perspektywy 2023

Adrianna Romanek
Adrianna Romanek
Znamy już najlepsze licea i technika w województwie lubelskim. W tym roku najlepszymi z najlepszych okazało się Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi oraz Technikum Elektroniczne przy ul. Wojciechowskiej.

Raz do roku miesięcznik „Perspektywy” tworzy ranking najlepszych liceów i techników w Polsce oraz w poszczególnych województwach. Akcja ma pomóc uczniom ostatnich klas szkół podstawowych w zdecydowaniu, gdzie chcą kontynuować swoją edukację. Dane w rankingu pochodzą z okręgowych komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej (SIO).

W tym roku na szczycie podium w województwie lubelskim stanęło Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Lublinie.

- Bardzo cieszymy się z zajęcia pierwszego miejsca w województwie. Akurat w tym roku obchodzimy 25-lecie naszej placówki, dodatkowo szkoła zajęła 25. miejsce w skali całego kraju. To zdecydowanie nasza szczęśliwa liczba. Muszę zaznaczyć, że liceum zajęło także 6. miejsce na ponad 5 tys. placówek w Rankingu Szkół Olimpijskich 2023, gdzie pod uwagę brane są tylko wyniki z olimpiad - podkreśla Grzegorz Szymczak, właściciel szkoły.

Prywatne LO im. Królowej Jadwigi w ubiegłym roku zajęło 5. miejsce. Oznacza to, że w tegorocznym rankingu szkoła awansowała o 4 oczka.

- Jesteśmy dumni zarówno z uczniów, jak i z nauczycieli, dzięki którym udało nam się osiągnąć taki sukces. To potężna praca nas wszystkich zarówno na lekcjach, kołach, jak i obozach naukowych. Jesteśmy szczęśliwi i życzymy sobie dalszych osiągnięć - dodaje Szymczak.

Na podium województwa znalazło się także I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica (38 miejsce w kraju) oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej (48 miejsce w kraju).

- W tym roku poprawiliśmy swoją pozycję zarówno w rankingu głównym, maturalnym, jak i olimpijskim. Uważamy to za sukces i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Od paru lat utrzymujemy tendencję wzrostową i stale rozwijamy się w dobrym kierunku. Od zawsze powtarzałem swoim uczniom, by cieszyć się z wyników, które są w stanie osiągnąć bez względu na miejsce. Gratulujemy naszym konkurentom, którzy także mogą pochwalić się wysokimi osiągnięciami - podkreśla Grzegorz Lech, dyrektor III LO w Lublinie.

Pierwsze miejsce na podium w drugiej kategorii, czyli najlepszego technikum po raz kolejny zajęło Technikum Elektroniczne przy ul. Wojciechowskiej w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie. Dodatkowo szkoła zamknęła podium w rankingu ogólnopolskim, zajmując 3 miejsce i tym samym awansowała o dwa oczka w porównaniu z rokiem ubiegłym.

- To ogromny prestiż i duża radość, że młodzież osiąga wysokie wyniki zarówno na egzaminach zawodowych, jak i na maturze. Nauczyciele wspierają ich oraz poświęcają im dużo czasu pozalekcyjnego, dzięki czemu mogą startować w olimpiadach. Każdy uczeń swoimi pomysłami wzbogaca naszą szkołę, a my te diamenty tylko szlifujemy - mówi w rozmowie z Kurierem Tomasz Duda, wicedyrektor „Elektryka”.

Na podium rankingu znalazło się także Technikum Chemiczne w Lublinie (ZSChiPS), które zajęło 37. miejsce w kraju oraz Technikum Zawodowe nr 2 (ZS nr 2) w Lubartowie, zajmujące 60. miejsce w kraju.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski