Lublin: Uczniowie SP nr 30 przeszli uroczyste ślubowanie...

  Lublin: Uczniowie SP nr 30 przeszli uroczyste ślubowanie (ZDJĘCIA)

  IL

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Uczniowie SP nr 30 przeszli uroczyste ślubowanie
  1/17
  przejdź do galerii

  Uczniowie SP nr 30 przeszli uroczyste ślubowanie ©Jacek Babicz

  W poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 30 uczniowie przeszli uroczyste ślubowanie. Wydarzenie odbyło się w Dniu Edukacji Narodowej. W lubelskich szkołach odwołano w poniedziałek zajęcia. Rodzice mogli w tym czasie zostawić młodsze dzieci w świetlicach, które pełniły dyżur.
  We wtorek natomiast na Zamku w Lublinie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród prezydenta miasta. Po 4,2 tys. zł otrzyma aż 124 nauczycieli, w tym 19 dyrektorów i 105 nauczycieli podstawówek, gimnazjów, liceów i szkół technicznych.
  Wśród nich znajdą się m.in. pedagodzy z SP nr 7, 31, 40, z przedszkola nr 64, 77 oraz z III LO i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 i nr 1.

  Ten rok jest wyjątkowo trudny również dla lubelskich placówek. W trakcie rekrutacji nie wszystkim szkołom udało się wypełnić limity miejsc, przez co nie mogły otworzyć wszystkich planowanych klas. Dodatkowo od września pracę straciło 45 belfrów. W Lublinie w placówkach oświatowych jest ok. 5,7 tys. nauczycielskich etatów.

  Kurier Lubelski na Twitterze i Google+

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mmm

  Skoro nadchodzi niż to nie ma się czemu dziwić... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jakoś wcale mnie redukcja etatów nie dziwi. Moje dziecko jest w 1 klasie i codziennie ma nowego nauczyciela, bo Pani wychowawczyni łaskawie zaszczyciła swoją obecnością szkołę przez dwa pierwsze...rozwiń całość

  Jakoś wcale mnie redukcja etatów nie dziwi. Moje dziecko jest w 1 klasie i codziennie ma nowego nauczyciela, bo Pani wychowawczyni łaskawie zaszczyciła swoją obecnością szkołę przez dwa pierwsze tygodnie. Czy ktoś ze mnie kpi ??????? Czy to złudzenie???? Skoro ktoś planuje być na zwolnieniu przez pół roku to chyba wychowawca powinien być na stałe zmieniony. Tym bardziej, że to maluchy. Prace domowe są zadawane, ale nikt ich nie sprawdza, bo nikt nie wie, co zadał poprzednik. Nauczyciele powinni zrozumieć, że szkoła to jest miejsce pracy.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo