Lublin. Warunki były trudne, ale odważnych nie brakowało. Zobacz bieg City Trail nad Zalewem Zemborzyckim

Po raz czwarty w trwającym cyklu City Trail biegacze spotkali się nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Przez topniejący śnieg na części trasy były kałuże i błoto, a rywalizację dodatkowo utrudniał wiejący wiatr. Tak trudne warunki nie wystraszyły jednak najwytrwalszych biegaczy, którzy w liczbie 233 osób pokonali w sobotę linię mety.

Najszybciej 5-kilometrową trasę przebiegł Rafał Gontarczyk z Ostrowca Świętokrzyskiego, który finiszował z czasem 16:27. Kilkanaście sekund na zwycięzcą na metę przybiegł Przemysław Szymanowski ze Starachowic (17:16), a trzeci był Paweł Wysocki z Lublina (17:26). W sumie sklasyfikowano 168 mężczyzn.

Wśród kobiet (a bieg ukończyło 65 pań) najlepsza okazała się Dominika Łukasiewicz z Ostrowca Świętokrzyskiego. Jej czas, to 19:23. Niewiele wolniejsza była Natalia Zych z Lublina, z czasem 19:31. Jako trzecia sklasyfikowana została Beata Klimek z Rawy Mazowieckiej (20:02).

Tradycyjnie organizatorzy sporządzili także klasyfikacje w różnych kategoriach wiekowych. W sobotę najstarszym uczestnikiem biegu 73-letni Stanisław Makarski z Lublina. W najstarszej kategorii, 60+ wystartowało pięciu mężczyzn i cztery kobiety. Triumfowali Teresa Ziółek oraz Wiesław Szabat.

Najmłodszymi uczestnikami, którzy wzięli udział w biegu głównym byli 18-letni Julia Styk, Mateusz Polski oraz Jakub Maszkowski.

Sobotni wyścig był czwartym biegiem w obecnym cyklu. Do jego zakończenia pozostał już tylko jeden start - 5 marca.