Lublinianie wskazują lokalizacje wypożyczalni rowerów

Marta Linkowska
archiwum Polskapresse
Mieszkańcy miasta nadesłali do ratusza 200 propozycji lokalizacji miejsc, w których mogłyby się znaleźć stacje wypożyczalni rowerów. Lublin stara się o pozyskanie funduszy na stworzenie sieci takich wypożyczalni. Wartość projektu wynosi ok. 4 mln złotych, z czego dofinansowanie w wysokości 2,3 mln będzie pochodziło ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego - informuje biuro prasowe ratusza na swojej stronie internetowej.

Wypożyczalnie rowerów miałyby stanąć w centralnych punktach dzielnic i przy lubelskich uczelniach. Wśród propozycji mieszkańców pojawiły się: Dworzec Główny PKP, okolice Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Zana, Ogród Botaniczny, Zalew Zemborzycki, okolice kina Grażyna na LSM, pl. Katedralny, ul. Głęboka. Korzystanie z roweru przez pierwszych 20 minut ma być bezpłatne.

Każda stacja będzie wyposażona w monitoring, komputerową rejestrację użytkowników i menu w językach obcych. Docelowo w miejskim systemie będzie używanych 400 rowerów. Część z nich mają stanowić tandemy.

Aby zapobiec kradzieży rowerów, mają się one składać z unikatowych części, które nie będą pasować do innych jednośladów.

W Lublinie do chwili uruchomienia sieci wypożyczalni ma powstać 30 km ścieżek rowerowych. - Obecnie mamy w mieście 55 kilometrów takich tras. Jeszcze w tym roku wybudujemy około 12 km ścieżek, zaś sam projekt docelowo zakłada dodatkowych 30 km - dodaje Karol Kieliszek z biura prasowego Urzędu Miasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 12

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

o
obserwator
Jeden rower ma kosztować dziesięć tysięcy Pewnie uwzględniono w tym honorarium pod stołem . Wcześniej czytałem ze tym ma zarzadzac Szmit z mosir . Wyjdzie z tego tyle samo co wyszło pływanie kajakami z nad zalewu pod Dworek Grafa
a
az
menda "xyz", zaraz zapyta co to jest cymwajs?
m
mechanik
To jest drewniany cymwajs, który podobny jest do hamulca od karuzeli.
v
verally mako
We Wrocławiu też wprowadzono cudowny system bezobsługowych wypożyczalni rowerów. Po roku jednak okazało się, że rowery zagrażają bezpieczeństwu, bo są w tak opłakanym stanie technicznym. Po pierwsze Polak nie potrafi uszanować nieswojej rzeczy, nawet jeśli za nią płaci (a jak wiadomo u nas na wschodzie kultura jest jeszcze gorsza), a po drugie serwis nie nadążał z naprawami. A znając lubelskie zwyczaje, to stacje przestaną działać po miesiącu, jak wszystko, co bezobsługowe.
p
pedał
proponuję przy każdej parafii i główny punkt przy kurii
y
yzx
...to zapytaj ch...ja.
f
filmoteka
Był taki film. Powojenne Włochy ... tłłum bezrobotnych czekających przed Urzędem Zatrudnienia na jakąkolwiek pracę...
x
xyz
Ludzie. Pomóżcie. Co to jest bateriozolka ?
B
Borys
Ciekawe ile taki rower będzie kosztował na targu?
k
kika
Wiecej szczegolow o TYCH rowerach , prosze!
$$$
Jakość sprzętu wiąże się z bezpieczeństwem podczas użytkowanie, a bezpieczeństwo to podstawa.
n
nogalski
podstawą jest możliwość bezpiecznego zostawienia roweru w różnych miejscach miasta, niby juz trochę instalowali,ale jeszcze jest tego zbyt mało
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie