MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lublinianin Jan Godlewski pojedzie na kolejne igrzyska olimpijskie

SZUPTI
Lublinianin Jan Godlewski jest trenerem zapaśniczej reprezentacji Polski seniorek
Lublinianin Jan Godlewski jest trenerem zapaśniczej reprezentacji Polski seniorek zapay.org.pl
Lublinianin Jan Godlewski, trener zapaśniczej kadry Polski seniorek, pojedzie do Londynu na swoje kolejne igrzyska olimpijskie w karierze. Od wielu lat jest on jednym z przedstawicieli zapaśniczego światka Lubelszczyzny, bardzo wysoko cenionym w kraju i za granicą.

Jan Godlewski odnosił sukcesy sportowe nie tylko jako zawodnik. Rozpoczął od bowiem od podstaw budowanie nowej dyscypliny, zapasów kobiet, która zadebiutowała dopiero na IO w Atenach (2004). Dodajmy, że w zapasach kobiet mamy tylko cztery kategorie olimpijskie (48, 55, 63 i 72 kg). Przed czterema laty w Pekinie wielki sukces osiągnęła jego podopieczna - Agnieszka Wieszczek-Kordus, zdobywając brąz w wadze 72 kg.

Czy możemy spodziewać się podobnego sukcesu w londyńskich igrzyskach? Na brytyjskich matach wystąpią dwie jego podopieczne: Iwona Matkowska (48 kg) i Monika Michalik (63 kg).

- Mogę tylko zagwarantować, że te zapaśniczki które uzyskały kwalifikacje do Londynu, będą w stanie walczyć tam o medale. Szanse są dwie, ale jak to w sporcie, jeśli jedna z nich zostanie wykorzystana, to i tak będzie dobrze - mówił Jan Godlewski.

Nie wszyscy zapewne wiedzą, że Jan Godlewski pracował też w Afryce, osiągając dość liczne sukcesy. Do IO w Atenach (2004), przygotowywał kadrę Tunezji.

- Do igrzysk w Grecji przed ośmioma laty, udało mi się wprowadzić jedną Tunezyjkę, która rywalizowała w kategorii 48 kg. W kraju tym pracowałem przez trzy lata. Wygraliśmy tam m.in. igrzyska Morza Śródziemnego oraz Igrzyska Afrykańskie - dodał Jan Godlewski.

Zaraz po powrocie z Tunezji, Godlewski został po raz drugi w karierze trenerem reprezentacji Polski kobiet, piastując tą funkcję do dziś.

Warto zaznaczyć, że Jan Godlewski otrzymał w 2010 roku najważniejsze na świecie wyróżnienie trenerskie Entreneur Emerite, zwane inaczej Złotą Gwiazdą FILA (Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza). Lubelski trener jest jednym z nielicznych szkoleniowców na świecie, mogących się poszczycić posiadaniem licencji klasy N. To międzynarodowy certyfikat - można powiedzieć trenerski absolut.


Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski