Lublinianka wicemistrzynią świata

Patrycja Chudziak przed rokiem zdobyła złoto MŚ Juniorów w konkurencji na czas, a w tym roku wywalczyła srebro. Fot. Archiwum "Skarpa Lublin"
Patrycja Chudziak, reprezentująca barwy Pol-Inowex Skarpa Lublin, wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas.

Czempionat glubu odbył się w chińskim Guangzhou. Rywalizowano w trzech konkurencjach: prowadzenie, czasówki i bouldering (lead, speed, boulder). Patrycja Chudziak została wicemistrzynią świata w konkurencji na czas, w kategorii młodzieżowej (female juniors).

- Bardzo dobre biegi od samych eliminacji pozwoliły Patrycji pewnie wejść do rundy finałowej w konkurencji na czas. Ostatecznie wywalczyła ona srebrny medal w swojej kategorii wiekowej, ulegając tylko koleżance z Rosji Darii Kan, o zaledwie 0,1 sekundy - powiedział Grzegorz Gajaszek, trener Pol-Inowex Skarpa Lublin.

Patrycja w biegu finałowym osiągnęła rezultat 8,79, natomiast Rosjanka 8,69. Brązowy medal przypadł natomiast Asmell Marlenowej z Kazachstanu (9,35), która w małym finale okazała się lepsza od reprezentantki Rosji Julii Pantelejewej (9,81).

W zawodach startowała również koleżanka klubowa Patrycji Chudziak, Natalia Woś, która została sklasyfikowana na 13. miejscu w kategorii juniorek (female youth A). W tej konkurencji triumfowała Rosjanka Elizawieta Iwanowa, wyprzedzając reprezentantkę Francji Emmę Fleuret, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Włoszka Elisabetta Dalla Brida.

W Tarnowskich Górach odbyła się zaś ostatnia odsłona tegorocznego Pucharu Polski juniorów i juniorów młodszych w konkurencji prowadzenie.

Bardzo dobry występ zanotowali reprezentanci lubelskiej Skarpy. Olaf Malinowski zwyciężył w kategorii juniorów młodszych, natomiast Marcelina Matyjaszczyk zajęła drugie miejsce w kategorii juniorek młodszych.