LUK Lublin zaczyna rywalizację w dwumeczu ze Ślepskiem Malow Suwałki o miejsca 11-12 rozgrywek PlusLigi

Siatkarze LUK Lublin wyjazdową porażką 1:3 z Aluronem CMC Wartą Zawiercie zakończyli zmagania w fazie zasadniczej sezonu 2021/22. Lublinianie zajęli ostatecznie jedenaste miejsce i o jego obronę powalczą w dwumeczu ze Ślepskiem Malow Suwałki. Pierwsze starcie odbędzie się 14 kwietnia w hali rywala.

Gospodarzem pierwszego spotkania są suwalczanie, gdyż zajęli niższe, dwunaste miejsce po fazie zasadniczej. Nie oznacza to jednak, że lublinianie są faworytem dwumeczu, a szanse można ocenić pół na pół. Niektórzy z siatkarzy LUK będą zapewne dodatkowo zmotywowani na potyczki ze Ślepskiem Malow. Niewykluczone bowiem, że w kolejnym sezonie mogą zamienić Lublin na biało-niebieskie barwy klubu Suwałk.

Suwalscy siatkarze na pewno tanio skóry nie sprzedadzą i będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością. Dodatkowo są w ich składzie gracze, którzy wciąż walczą o wysokie miejsca w indywidualnych rankingach kampanii 2021/22. Bartłomiej Bołądź jest aktualnie pierwszy w klasyfikacji najlepiej atakujących i drugi wśród punktujących zawodników PlusLigi, natomiast Norweg Andreas Takvam trzeci w rankingu blokujących.

W rundzie zasadniczej obie ekipy podzieliły się punktami. W pierwszym meczu, rozegranym w Suwałkach, lepsi okazali się suwalczanie (3:0), natomiast w Lublinie zwyciężyli podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza (3:1).

W przeciwieństwie do ćwierćfinałów PlusLigi, gdzie mogą być trzy mecze, walka o miejsca 9-12 trwać będzie tylko dwa mecze i przy wyrównaniu rywalizacji triumfatora wyłoni "złoty set".

Początek czwartkowego spotkania w Suwałkach zaplanowano o godz. 20.30. Rewanż i ewentualny "złoty set" zostanie rozegrany 20 kwietnia w Lublinie.