LUK Politechnika Lublin - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0. Zobacz zdjęcia

Karol Kurzępa
Dziewiąte zwycięstwo w dziesiątym meczu sezonu 2020/21 odnieśli siatkarze LUK Politechniki Lublin. Podopieczni Macieja Kołodziejczyka pokonali na własnym parkiecie Lechię Tomaszów Mazowiecki w zaległym starciu 6. serii gier.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i od początku kontrolowali jego przebieg. Lublinianie bezlitośnie wykorzystywali wszystkie błędy rywali, a każdy kolejny set wygrywali coraz większą różnicą punktów. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem miejscowych do 19, w drugiej LUK Politechnika triumfowała różnicą ośmiu oczek, zaś w końcowej odsłonie 25:16. Drużyna z Lublina zaprezentowała dobrą organizację gry, większe doświadczenie i skuteczną realizację założeń taktycznych.

Wicelider tabeli Tauron 1. Ligi rozstrzygnął mecz na swoją korzyść w 75 minut, a MVP rywalizacji wybrano rozgrywającego drużyny z Lublina, Grzegorza Pająka. Co ciekawe, ten sam siatkarz został także uznany za najlepszego zawodnika wyjazdowej konfrontacji z Exact Systems Norwid Częstochowa w poprzedniej kolejce.

LUK Politechnika może skupiać się na kolejnej potyczce, która odbędzie się w najbliższą sobotę. Tego dnia ekipa prowadzona przez trenera Kołodziejczyka zmierzy się w lubelskiej hali MOSiR z KPS Siedlce.

LUK Politechnika Lublin - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:19, 25:17, 25:16)

LUK Politechnika: Romać 10, Rusin 7, Wachnik 6, Stajer 6, Sobala 5, Pająk 2, Majstorović, Cabaj. Trener: Maciej Kołodziejczyk

Lechia: Piotrowski 9, Janus 5, Błoński 5, Kącki 4, Rajsner 3, Miniak 2, Neroj, Zieliński. Trener: Bartłomiej Rebzda