LUK Politechnika Lublin wraca z tarczą z Wrocławia

Karol Kurzępa
Pewnym zwycięstwem LUK Politechniki Lublin zakończył się mecz 22. kolejki Tauron I ligi, w którym żółto-czarni mierzyli się na wyjeździe z eWinner Gwardią Wrocław. Wygrana na Dolnym Śląsku sprawiła, że podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza obronili pozycję lidera tabeli.

Lublinianie chcieli pokazać w sobotnim meczu, że porażka 2:3 w minioną środę z niżej notowaną Lechią Tomaszów Mazowiecki była wypadkiem przy pracy. Grzegorz Pająk i spółka wykorzystali szybką okazję do rehabilitacji i pewnie pokonali wrocławian.

Spotkanie w Hali Orbita było dość jednostronnym widowiskiem. Zespół gości był lepszy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i zasłużenie wygrał za trzy punkty. Co prawda, nieco kłopotów sprawił LUK Politechnice były zawodnik lubelskiego klubu - Damian Wierzbicki, lecz dobra dyspozycja 28-letniego atakującego oraz solidny występ Krzysztofa Gibka to było za mało, by urwać choćby seta faworytom z Lublina.

Pierwsza partia zakończyła się już po 22 minutach, a żółto-czarni wygrali ją 25:19. W następnych dwóch triumfowali stosunkiem 25:21, radząc sobie bardzo dobrze zarówno w polu serwisowym, jak i w przyjęciu. Lublinianie nie stracili koncentracji do samego końca, dzięki czemu trzy punkty pojechały z zachodu naszego kraju na wschód. MVP spotkania wybrano Szymona Romacia - autora 13 punktów.

eWinner Gwardia Wrocław - LUK Politechnika Lublin 0:3

eWinner Gwardia: Wierzbicki 16, Gibek 13, Lubaczewski 4, Olczyk 4, Nowik 3, Siwicki 3, Biernat 1, Mihułka, Frąc, Matula. Trener: Krzysztof Janczak

LUK Politechnika: Romać 13, Rusin 11, Mehić 11, Stajer 7, Sobala 5, Ziobrowski 3, Pająk, Majstorović, Durski, Wachnik. Trener: Dariusz Daszkiewicz

Sędziowali: Janusz Cyran i Marek Krupski

Marta - piękna żona Pawła Wojciechowskiego, piłkarza Górnika...