Luxiona AZS UMCS Lublin pokonała w meczu na szczycie Heiro Rzeszów

Michał Piłat
Futsaliści Luxiony AZS UMCS Lublin wygrali swoje siódme spotkanie z rzędu w rozgrywkach I ligi. Podopieczni trenera Konrada Tarkowskiego, tym razem gościnnie w Świdniku pokonali Heiro Rzeszów 4:2.

Niedzielny pojedynek lepiej rozpoczęli rzeszowianie, którzy w 4. minucie po trafieniu Ihora Dmitriieva wyszli na prowadzenie 1:0. Dwie minuty później był już remis po 1, bowiem precyzyjnym strzałem w okienko bramki gości popisał się Damian Mazurkiewicz. Takim samym wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Po zmianie stron, w 28. minucie lublinianie objęli prowadzenie, po ładnej asyście Łukasza Mietlickiego do Jakuba Wankiewicza, który popisał się sprytnym strzałem. Chwilę potem był ponownie remis, a doprowadził do niego Sebastian Fedan. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu, nadal był rezultat remisowy i dopiero wówczas trzecią bramkę dla lubelskich Dzików, zdobył Michał Tkacz. Heiro wycofało wtedy bramkarza, jednak ten manewr nie powiódł się, gdyż tuż przed końcową syreną, rzeszowian dobił jeszcze Wankiewicz. – Mecz był bardzo trudny. Mimo że Heiro przyjechało do nas bez kilku swoich podstawowych graczy, to postawiło nam twarde warunki. Jeszcze w 36. minucie był remis, to najlepiej potwierdza moje słowa – podkreśla Michał Tkacz, zawodnik Luxiony AZS UMCS.

To bardzo ważna wygrana lubelskich akademików, którzy po niedzielnej wygranej nadal zajmują pozycję wicelidera w grupie południowej I ligi. – Najbardziej obawialiśmy się kontr rywali. Udało się jednak dobrze zagrać w obronie. Przeciwnikom wpadły dwie bramki, ale my strzeliliśmy cztery, więc końcowy wynik to dla nas jest korzystny. Ja staram się jak najszybciej dojść do siebie po kontuzji, która mnie wyeliminowała z gry na ponad dwa miesiące. Jak widać, dobrze udało mi się wrócić na parkiet i ponownie zaaklimatyzować w drużynie – mówi Adrian Parzyszek, bramkarz lublinian.

Luxiona AZS UMCS po piętnastu rozegranych meczach ma na koncie 32 pkt. (10 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki). Team z Koziego Grodu zbliżył się na pięć oczek do lidera grupy - Górnika Polkowice, który w ostatniej kolejce przegrał na wyjeździe z ekipą BSF Bochnia 1:5. Na trzeciej pozycji plasuje się aktualnie Futsal Nowiny (28 pkt.). W następnej kolejce dojdzie do hitowego starcia lidera z wiceliderem. Lublinianie w sobotę, 20 lutego zmierzą się bowiem w wyjazdowej potyczce z Górnikiem Polkowice.

Luxiona AZS UMCS Lublin - Heiro Rzeszów 4:2 (1:1)
Luxiona AZS UMCS: Parzyszek, Marcin Ostrowski, Mietlicki, Wankniewicz, Mazurkiewicz, Hajkowski, Ławicki, Maciej Ostrowski, Sekrecki, Offert, Nowak, Wójcik, Tkacz. Trener: Konrad Tarkowski
Heiro: Piszczek, Sarzyński, Warzybok, Fedan, Maksym Gąsior, Hady, Michał Gąsior, Skalski, Sitek, Buczkowski, Dmitriiev. Trener: Piotr Ożóg

WYNIKI 16. KOLEJKI 1 LIGI (GRUPA POŁUDNIOWA)
GKS Tychy - Sośnica Gliwice 3:5
Gwiazda Ruda Śląska - Unia Tarnów 6:3
Kamionka Mikołów - Stal Mielec 2:4
Luxiona AZS UMCS Lublin - Heiro Rzeszów 4:2
BSF Bochnia - Górnik Polkowice 5:1