Luxiona AZS UMCS Lublin wygrała wyjazdowe starcie z liderem tabeli. Zobacz zdjęcia

Futsaliści Luxiony AZS UMCS Lublin pokonali w wyjazdowym starciu Górnika Polkowice 5:4 - lidera I ligi grupy południowej. Podopieczni trenera Konrada Tarkowskiego, pomimo, że przegrywali już różnicą trzech goli, zdołali ograć lidera w jego hali. To dziesiąty mecz lubelskich "Dzików" bez porażki.

Gospodarze cm prawda szybko wyszli na prowadzenie, jednak w 5 minucie do wyrównania doprowadził Jakub Wankiewicz. Potem polkowiczanie uzyskali 3-bramkową, zasłużoną przewagę i w 16. minucie wygrywali już 4:1. Przed zejściem na przerwę, straty zmniejszył jeszcze nieco Tomasz Sekrecki, ale to miejscowi mieli wciąż dwie bramki zaliczki (4:2).

W drugiej połowie Dziki zagrały lepiej i skuteczniej, co zaowocowało odrobieniem strat i zwycięską bramką w końcówce. W 28. minucie kontaktowego gola zdobył Michał Tkacz, następnie do wyrównania doprowadził Adrian Nowak, natomiast w 38. minucie wynik na 5:4 ustalił ponownie Tkacz. – Mecz stał na wysokim poziomie, ale trochę przespaliśmy pierwsza połowę i oddaliśmy inicjatywę drużynie z Polkowic. Na szczęście w przerwie skorygowaliśmy założenia, co przyniosło skutek w formie bramek. Właśnie ta przerwa była momentem kluczowym, bo trener zdecydował, żeby wyjść wyżej na przeciwnika. Odważna gra bardzo pozytywnie na nas zadziałała i w momencie, gdy było 4-4 wiedziałem, że mecz jest nasz. Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną w pełnym tego słowa znaczeniu, to nasz duży atut – mówi Michał Tkacz, który w trakcie tego sezonu wzmocnił lubelskich akademików.

Luxiona AZS UMCS po wygranej w Polkowicach nadal zajmuje pozycję wicelidera I ligi grupy południowej. Lublinianie po szesnastu rozegranych meczach mają na koncie 35 pkt. (11 zwycięstw, 2 remisy, 3 porażki), tracąc do lidera z Polkowic zaledwie dwa oczka. Na trzecim miejscu plasuje się aktualnie ekipa GKS Ekom Invex Remedies Nowiny (31 pkt.).

Górnik Polkowice - Luxiona AZS UMCS Lublin 4:5 (4:2)
Luxiona AZS UMCS: Parzyszek, Marcin Ostrowski, Mietlicki, Wankiewicz, Wójcik, Furtak, Ławicki, Maciej Ostrowski, Sekrecki, Rusyn, Nowak, Tkacz. Trener: Konrad Tarkowski