Luxiona AZS UMCS Lublin zremisowała w hali Globus z GKS Tychy. Zobacz zdjęcia

Luxiona AZS UMCS Lublin zremisowała w sobotę w hali Globus z ekipą GKS Futsal Tychy 4:4, w meczu 21. kolejki I ligi grupy południowej. Akademicy wrócili do gry po dwutygodniowej przerwie, gdyż nie zagrali w poprzedniej serii spotkań z BSF Bochnia. Starcie to zostało bowiem przełożone, a powodem była kwarantanna nałożona na większą część lubelskiego zespołu.

– Graliśmy o zwycięstwo, które byłoby dla nas satysfakcjonujące. Nie udało się niestety tego dokonać. Wiedzieliśmy, czego spodziewać się po rywalach. Chyba po pierwszej połowie poczuliśmy zbyt duży luz i to miało wpływ na późniejsze wydarzenia – mówi Michał Tkacz, zawodnik Luxiony AZS UMCS, który zapisał na swoim koncie hat-tricka.

Początek meczu był bardzo dobry dla gospodarzy, którzy w 13. minucie prowadzili już 2:0. Najpierw strzałem z dystansu popisał się Michał Tkacz, a siedem minut później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Goście szybko jednak strzelili bramkę kontaktową. Bramkarz lublinian Adrian Parzyszek tak niefortunnie podał do Wiktora Rusyna, że piłkę przechwycił zawodnik tyszan, który następnie pewnie skierował piłkę do siatki. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron dwa pierwsze trafienia były dziełem przyjezdnych, którzy w 29. minucie wyszli na prowadzenie 3:2. Do remisu szybko doprowadził Tomasz Sekrecki, ale po kolejnych trzech minutach, ponownie na prowadzeniu była ekipa z Tych. Akademicy przez ostatnie pięć minut grali z lotnym bramkarzem, strzelając wyrównującą bramkę w 39. minucie po efektownej, indywidualnej akcji Tkacza.

Luxiona AZS UMCS zajmuje aktualnie trzecią pozycję w ligowej tabeli I ligi grupy południowej, mając po 19 rozegranych meczach 39 pkt. W środę, 31 marca lublinianie zmierzą się w hali Globus z ekipą BSF Bochnia. W sobotę, 3 kwietnia zagrają natomiast na wyjeździe z Sośnicą Gliwice, aktualnym wiceliderem tabeli. Zakończenie rozgrywek przewidziane jest z kolei w drugi weekend kwietnia. W ostatnim meczu, podopieczni trenera Konrada Tarkowskiego zmierzą się w Mikołowie z miejscową Kamionką, która walczy o utrzymanie i będzie bardzo niewygodnym rywalem.

Luxiona AZS UMCS Lublin – GKS Tychy 4:4 (2:1)
Luxiona AZS UMCS: Hajkowski, Parzyszek, Michał Ostrowski, Maciej Ostrowski, Mietlicki, Sekrecki (30′), Wankiewicz, Mazurkiewicz, Rusyn, Nowak, Tkacz (6′, 13′, 39′), Godyński. Trener: Konrad Tarkowski

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani