Jacek Czaplewski
Manchester City - Arsenal 4:1
Manchester City - Arsenal 4:1 PAP/EPA
Manchester City wygrał z Arsenalem aż 4:1 w meczu na szczycie angielskiej Premier League. Mistrz obił pretendenta jeszcze przed przerwą i właśnie stał się głównym kandydatem do sięgnięcia po tytuł. Do Kanonierów traci ledwie dwa punkty i co ważne ma do rozegrania dwa zaległe spotkania. Środowy hit z ławki lidera obejrzał reprezentant Polski, Jakub Kiwior.

Liga angielska. Manchester City - Arsenal 4:1

Hit na Etihad zaczął się od gwizdów kibiców i pretensji zawodników City. Były to reakcje nieuzasadnione, ponieważ sędzia Michael Oliver podjął trafną decyzję o nieprzyznaniu jedenastki. Sfaulowany został bowiem Thomas Partey.

Zaraz potem City wzięło Arsenal w obroty. Prowadzenie już w 7 minucie dał Kevin de Bruyne. Belg popędził z piłką, którą na połowie dobrze odegrał, a wcześniej zastawił Erling Haaland. Błyskawiczną akcję spuentowało precyzyjne uderzenie przy lewym słupku.

Kolejnego gola de Bruyne mógł dołożyć jeszcze przed przerwą, jednak został zablokowany w szesnastce. City za sprawą Haalanda miało zresztą trzy inne okazje, z którymi uporał się Aaron Ramsdale. W doliczonym czasie pierwszej połowy Arsenal dobił za to John Stones. Obrońca głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego od de Bruyne'a. Radość tylko na chwilę zmąciła analiza VAR, utwierdzająca sędziego w przekonaniu, że atakujący nie spalił akcji:

Tabela Premier League: Arsenal straci prowadzenie?

Na początku drugiej połowy Haaland wprawdzie znowu przegrał pojedynek z bramkarzem, ale zaraz potem wypuścił de Bruyne'a, a ten podwyższył wynik na 3:0. Dopiero chwilę przed doliczonym czasem jak się okazało honorowym trafienie odpowiedział Rob Holding.

Gdy sędzia zerkał na zegarek, by zagwizdać po raz ostatni, Haaland przypieczętował okazałe zwycięstwo. W rozwiniętych włosach wykorzystał podanie wprowadzonego Phila Fodena. Trafił po raz 33. w sezonie! A to oznacza nowy rekord Premier League.

Arsenal przegrał czwarty mecz w sezonie. Z dorobkiem 75 punktów nadal przewodzi tabeli, ale w przeciwieństwie do City rozegra do końca sezonu o dwa mecze mniej. Różnica w punktach wynosi ledwie dwa. Wszystko wskazuje więc na scenariusz, że pretendent wypuści mistrzowską okazję na ostatniej prostej.

Tabela Premier League po meczu na szczycie

Manchester City - Arsenal 4:1 (2:0)

Bramki: de Bruyne 7', 54', Stones 45+1', Haaland 95' - Holding 86'
Żółte kartki: Dias, Grealish, Rodri - Partey

Manchester City: Ederson - Walker, Dias, Akanji, Stones - Rodri, Gundogan (72' Mahrez), De Bruyne (81' Alvarez) - Bernardo Silva, Grealish (87' Foden), Haaland.

Arsenal: Ramsdale - White, Holding, Gabriel, Zinchenko - Partey, Xhaka (60' Jorginho), Odegaard (71' Smith Rowe), Saka (81' Nelson) - Martinelli (60' Trossard), Jesus (81' Nketiah).

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Niebywałe sceny w meczu na szczycie Manchester City - Arsenal! Liderujący Kanonierzy jeszcze przed godziną stracili z mistrzem trzy bramki, ostatecznie przegrali 1:4 i prawdopodobnie będą musieli odłożyć mistrzowskie plany na kolejny rok. Internauci nie mają dla nich litości. W herb tego klubu już wpisali znak Tottenhamu, uchodzącego za prawdziwego fachowca w przegrywaniu ważnych meczów. Zobaczcie najlepsze memy o hicie Premier League na Etihad.

MEMY o meczu Manchester City - Arsenal. Przeżuli i wypluli. ...