Mandaty i zarzuty za awanturę na Tatarach. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań

Piotr NowakZaktualizowano 
YouTube/Printscreen
Dwie osoby usłyszały zarzuty i dwie kolejne otrzymały mandaty. To dotychczasowe wyniki działań policji po sobotniej awanturze na Tatarach. - Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań - informuje policja.

Po sobotnim zajściu na Tatarach dwie osoby, kobieta i mężczyzna, dostały mandaty po 500 zł za używanie słów wulgarnych.

Ponadto, jedna kobieta usłyszała zarzut znieważenia policjanta. Przyznała się do winy. Grozi jej grzywna, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Identyfikację sprawców ułatwia film nagrany przez jedną z uczestniczek zdarzenia, który krąży w internecie.

Czytaj także

- Trwa analiza nagrania. Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań - mówi kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Trzeciego sierpnia dwóch policjantów ujęło 22-letniego mężczyznę, podejrzewanego o rzucanie butelek w blok. Zdarzeniu przyglądała się grupa znajomych zatrzymanego.

W pewnym momencie zgromadzone kobiety i mężczyźni zaczęli być agresywni. Zaczęli przeklinać i wyzywać funkcjonariuszy.

- Nie nadużywaj władzy. Daj mu oddychać. Człowieka zabijesz. Puśćcie go – krzyczeli.

Nagle z grupy wybiegł 33-letni mężczyzna i rzucił się na funkcjonariusza. On także został unieruchomiony. Chwilę później na miejsce przyjechało policyjne wsparcie. Obaj zatrzymani zostali odwiezieni na komisariat.

Czytaj także

Na komisariacie okazało się, że na młodszym mężczyźnie ciąży kara ponad pół roku pozbawienia wolności. Starszy był w przeszłości wielokrotnie karany m.in. za rozboje, kradzieże i włamania.

Usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności funkcjonariusza. Obecnie przebywa w areszcie tymczasowym.

Policjanci mają otrzymać nagrodę za sprawnie przeprowadzoną interwencję.

- Skąd taki wybuch agresji w młodych ludziach? – pytamy psychologa.

- Emocje, slang, symbole ujawniane np. w graffiti, negatywna postawa wobec policji jest elementem spajającym niektóre grupy młodzieżowe. W ten sposób zaspokajają potrzebę przynależności - mówi dr Paweł Fortuna, pracownik Instytutu Psychologii KUL i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

- Oni czuli się zobligowani bronić kolegów. To był moment podjęcia decyzji. Musieli pokazać, że są lojalni. Chociaż, chłodno myśląc, ich działanie było nieracjonalne, ale rozgorączkowany emocjami umysł kieruje się inną logiką - wyjaśnia psycholog.

Awantura na Tatarach. Interwencja policji przerodziła się w ...

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 38

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-08T19:00:32 02:00, Sk:

Do dr fortuna-pier... i pan, aż uszy puchna. Na filmiku widać wyraźnie, że kolano ugniata głowę pomimo że na rekach były kajdanki i zatrzymany leżał na brzuchu. Pan tego nie widzial? To było przyczyną całej awantury. Reasumując : cale pana wywody są chu.a warte

2019-08-08T20:54:17 02:00, Gość:

To nie trzeba było policjantów atakować. Do rozróby pierwsi, a jak glebę zaliczyli to wtedy karetka i piski.Oby zawsze tak szybko i sprawnie policja działała.

2019-08-09T07:34:43 02:00, Jaa:

A co mógł zrobić zatrzymany w takiej pozycji? Przecież nie dałby rady uciec. Nie znam standardów postępowania jakie obowiązują w takich przypadkach, ale władanie kolana w czoło nie jest normalne. Jeśli uważasz że jest to przyjemne poproś kogoś, żeby tak ci zrobił. Ja też nie lubię takiej patologii, ale zachowanie przy zatrzymaniu nie było wzorowe, powinna być reprymenda od przełożonych

2019-08-09T18:40:24 02:00, Piotreks719:

Zglebowany cwel nie powinien pyska otwierać... Darl się jak poje.... Ny i kary a co zamawia karetkę i jest cofnieta....

Powinni bandycie żebra , ręce i nogi połamać toby więcej ich nie używał . Do pracy są dwie lewe a do rozbojów kradzieży itd to są zdrowe ?

Bandytów do obozów pracy a ćpunów i inny element wyeliminować na zawsze ze społeczeństwa !!!

R
Rx
2019-08-09T18:23:38 02:00, antyglupek:

kurier na do doopy redaktorów skoro pisze i do rze przeprowadzanej akcji.

Coorwa, jak to jest dobrze przeprowadzona akcja to może zamordowanie w kiblu też jest wzorem?

2019-08-11T09:27:34 02:00, .:

Och. Jest i wyznawca ćpuna

Jazda z Patolami. Dojechać cwaniaka powinni.

.
2019-08-09T18:23:38 02:00, antyglupek:

kurier na do doopy redaktorów skoro pisze i do rze przeprowadzanej akcji.

Coorwa, jak to jest dobrze przeprowadzona akcja to może zamordowanie w kiblu też jest wzorem?

Och. Jest i wyznawca ćpuna

O
Olo
2019-08-11T00:56:38 02:00, Somebody:

Tępić taką patolę na każdym kroku. Dowalić każdemu po 1000- :D o następnym razem się zastanowi 10x zanim gębę otworzy. I brawo dla "Dżesiki" co udostępniła film i sama ukręciła bacik na siebie.

A skąd wezmą ten 1000? Kto tam jest pracujący i wypłacany? 500 jest dla komornika nietykalne. Pracę społeczne w swojej okolicy mogły by nieco nauczyć

S
Somebody

Tępić taką patolę na każdym kroku. Dowalić każdemu po 1000- :D o następnym razem się zastanowi 10x zanim gębę otworzy. I brawo dla "Dżesiki" co udostępniła film i sama ukręciła bacik na siebie.

o
obywatel

Dowalić pajacom z otoczenia przykładnie i publicznie nich inne śmieci wiedzą że policja jest nietykalna KONIEC KROPKA

P
Piotreks719

Najlepszy jest ten w czerwonej co zamawia karetkę bo popuscil... Ludzie taki wstyd... Koleżanka wrzuciła film do sieci na którym widać że ten kozak się zesral jak go skuli.... Hue hue

P
Piotreks719
2019-08-08T19:00:32 02:00, Sk:

Do dr fortuna-pier... i pan, aż uszy puchna. Na filmiku widać wyraźnie, że kolano ugniata głowę pomimo że na rekach były kajdanki i zatrzymany leżał na brzuchu. Pan tego nie widzial? To było przyczyną całej awantury. Reasumując : cale pana wywody są chu.a warte

2019-08-08T20:54:17 02:00, Gość:

To nie trzeba było policjantów atakować. Do rozróby pierwsi, a jak glebę zaliczyli to wtedy karetka i piski.Oby zawsze tak szybko i sprawnie policja działała.

2019-08-09T07:34:43 02:00, Jaa:

A co mógł zrobić zatrzymany w takiej pozycji? Przecież nie dałby rady uciec. Nie znam standardów postępowania jakie obowiązują w takich przypadkach, ale władanie kolana w czoło nie jest normalne. Jeśli uważasz że jest to przyjemne poproś kogoś, żeby tak ci zrobił. Ja też nie lubię takiej patologii, ale zachowanie przy zatrzymaniu nie było wzorowe, powinna być reprymenda od przełożonych

Zglebowany cwel nie powinien pyska otwierać... Darl się jak poje.... Ny i kary a co zamawia karetkę i jest cofnieta....

a
antyglupek

kurier na do doopy redaktorów skoro pisze i do rze przeprowadzanej akcji.

Coorwa, jak to jest dobrze przeprowadzona akcja to może zamordowanie w kiblu też jest wzorem?

G
Gość

"ale rozgorączkowany emocjami umysł kieruje się inną logiką - wyjaśnia psycholog." - nie wiedziałem że są różne logiki, ale może coś się w nauce zmieniło i doktor jest przedstawicielem "ruchu nowej logiki", albo tekstu nie autoryzował albo" niedóczony" trochę...

P
Pol
2019-08-09T07:58:04 02:00, dsadas:

Rozmnażanie powinno być przywilejem. Nie spełnia patologia warunków - kastracja.

Mądrego miło posłuchać.

d
dsadas

Rozmnażanie powinno być przywilejem. Nie spełnia patologia warunków - kastracja.

J
Jaa
2019-08-08T19:00:32 02:00, Sk:

Do dr fortuna-pier... i pan, aż uszy puchna. Na filmiku widać wyraźnie, że kolano ugniata głowę pomimo że na rekach były kajdanki i zatrzymany leżał na brzuchu. Pan tego nie widzial? To było przyczyną całej awantury. Reasumując : cale pana wywody są chu.a warte

2019-08-08T20:54:17 02:00, Gość:

To nie trzeba było policjantów atakować. Do rozróby pierwsi, a jak glebę zaliczyli to wtedy karetka i piski.Oby zawsze tak szybko i sprawnie policja działała.

A co mógł zrobić zatrzymany w takiej pozycji? Przecież nie dałby rady uciec. Nie znam standardów postępowania jakie obowiązują w takich przypadkach, ale władanie kolana w czoło nie jest normalne. Jeśli uważasz że jest to przyjemne poproś kogoś, żeby tak ci zrobił. Ja też nie lubię takiej patologii, ale zachowanie przy zatrzymaniu nie było wzorowe, powinna być reprymenda od przełożonych

P
PatosTos

Bardzo dobrze. Sebixy i Żanety powinny znać swoje miejsce w szeregu- gleba i dołek

K
Kolip
2019-08-08T20:16:20 02:00, Gość:

Ale napiszcie czy zamówiona kartka przyjechała?

2019-08-08T22:46:54 02:00, Gość:

Oczywiście że przyjechała tylko innego koloru niż Pani zamawiała.