Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

MAQAMA zagra koncert na Kilimandżaro

IL
Pomysłodawcami Kilimanjaro Project są trzy osoby: Kamil Haidar oraz Marcin i Małgorzata Szpitun (na zdjęciu)
Pomysłodawcami Kilimanjaro Project są trzy osoby: Kamil Haidar oraz Marcin i Małgorzata Szpitun (na zdjęciu) Jacek Babicz
Kilkanaście osób już niebawem wyruszy do serca Afryki z niezwykłą misją. Członkowie zespołu MAQAMA wejdą na Kilimandżaro i sześć tysięcy metrów nad ziemią... zagrają koncert. Jego przebieg będzie transmitowany poprzez łącza satelitarne i każdy zobaczy go w Internecie.

Wszystko to w ramach Kilimanjaro Project, którego pomysłodawcami są trzy osoby: małżeństwo, Marcin i Małgorzata Szpitun oraz Kamil Haidar, lider rockowej grupy MAQAMA.

Fundusze, jakie uda się zebrać organizatorom projektu, przyczynią się do wybudowania studni. I to nie byle jakiej. Kilimanjaro Project realizowany jest we współpracy z Polską Akcją Humanitarną, w ramach Kampanii Wodnej. PAH prowadzi tę kampanię od 2004 roku. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem niedoboru wody pitnej na świecie oraz zaangażowanie Polaków w niesienie pomocy tym, których pozbawiono przywileju korzystania z bezpiecznych źródeł wody. Dlatego organizacja już od ośmiu lat zbiera datki, dzięki którym buduje studnie i sanitariaty, m.in. w Afryce a także w Europie i Azji. Problem jest poważny. Szacuje się, że codziennie z powodu braku dostępu do czystej wody umiera 4 tys. dzieci.

- Brak dostępu do wody jest problemem globalnym. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Mieszkańcy krajów rozwiniętych często korzystają z niej w sposób beztroski zapominając, że światowe zasoby wody nie są studnią bez dna. Dlatego warto o tym pamiętać, nie tylko oszczędzając wodę na co dzień ale i pomagając tym, którzy są jej pozbawieni - wyjaśnia Małgorzata Szpitun.

Sam pomysł zorganizowania koncertu na Dachu Afryki, narodził się przed rokiem. Od kilku miesięcy trójka pomysłodawców zajmuje się jego realizacją. Aby informacja o nim dotarła do jak największej liczby osób, projekt promowany jest za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook oraz strony internetowej www.kilimanjaro-project.com. To na niej możemy zobaczyć filmiki promujące akcje PAH oraz te nakręcone przez twórców Kilimanjaro Project.

KILIMANJARO PROJECT zaprasza na ERŁO 2012 - odcinek 1: "Powołanie"

- Większość zebranych środków przeznaczymy na budowę studni, bądź dołączenie do już trwającej budowy. Aby ograniczyć koszty podróży, prowadzimy rozmowy z liniami lotniczymi, które mogłyby zafundować naszej ekipie bezpłatny przelot. Poza tym samo wejście na Kilimandżaro jest kosztowne i trzeba za nie zapłacić ok.100 dolarów za dzień. Nam udało nam się dotrzeć do władz Tanzanii. Mamy nadzieję, że obetną nam te koszty - dodaje Marcin Szpitun. Kilimajaro

Project zakończy się pod koniec lipca. Szczegółowe informacje na stronie www.kilimajnaro-project.com.

Autorzy Kilimanjaro Project chcą zainteresować jak najwięcej osób. Sposobem na to mają być filmiki, które kręcą. Nawet te, z przymrużeniem oka.


Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski