Marcelina Radlińska wywalczyła złoty medal na 100 m stylem motylkowym

Marcelina Radlińska udanie rozpoczęła starty w stolicy
Marcelina Radlińska udanie rozpoczęła starty w stolicy Karol Wiśniewski
Marcelina Radlińska z Orki Zamość wywalczyła złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym podczas pierwszego dnia letnich mistrzostw Polski juniorów w kategorii 17-18 lat, które w piątek (22 lipca) rozpoczęły się na 50-metrowym basenie w Warszawie. Impreza rozgrywana jest w ramach 17. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Mazowsze 2011.

Podopieczna trenera Zbigniewa Lewickiego wygrała wyścig finałowy, uzyskując rezultat 1.01,97, Zamościanka wyprzedziła Paulinę Sikorę z Unii Oświęcim (1.02,29) oraz Sarę Skrzydło ze Śląska Wrocław (1.03,45).

Srebrny medal na dystansie 200 m stylem grzbietowym zdobyła Ludwika Szynal ze Skarpy Lublin, osiągając czas 2.18,03. Lublinianka uległa tylko Klaudii Naziębło z Juvenii Wrocław (2.14,63). Srebro na 400 m stylem zmiennym wywalczył ponadto jej kolega klubowy - Jan Świtkowski (4.29,91), ulegając tylko Filipowi Zaborowskiemu z MKP Szczecin (4.28,63). Lublinianie trenują pod kierunkiem Andrzeja Świtkowskiego.

Dwukrotnie na najniższym stopniu podium stawał ponadto w stolicy Adam Dubiel, reprezentujący MTP Lublinianka. Podopieczny Jacka Kasperka zdobył brązowy krążek na 200 m stylem grzbietowym (2.04,82) oraz na 400 m zmiennym (4.30,19).