Marsz dla Życia i Rodziny w Lublinie. Ulicami przemaszerowało ok. 1,5 tys. osób.

Artur JurkowskiZaktualizowano 
Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Lublina. Uczestniczyło w nim ok. 1,5 tys. osób.

- Chcemy zamanifestować, że Lublin jest za życiem. Sam dzień też jest symbolem: 9 czerwca, 32 lata temu, Lublin odwiedził Jan Paweł II, który zawsze był blisko spraw rodziny – tłumaczył ks. prałat dr Tadeusz Pajurek, prezes Centrum Jana Pawła II. Centrum było organizatorem Marszu dla Życia i Rodziny. W Lublinie odbywa się on od 2003 r.

W niedzielnym marszu uczestniczyło ok. 1,5 tys. osób. Wśród nich lubelscy politycy, m.in. parlamentarzyści – Sylwester Tułajew (PiS).

Sam marsz to tylko część wydarzeń zaplanowanych na niedzielę. Spotkanie zaczęło się o godz. 14 od programu słowno-muzycznego na placu przed kościołem akademickim KUL. Wystąpił zespół „Guadalupe” (Monika Grajewska i Jerzy Zelnik).

O godz. 16 uczestnicy wyruszyli do archikatedry lubelskiej. Przeszli Al. Racławickimi, Krakowskim Przedmieściem, ul. Królewska do katedry. Na czele marszu szedł abp. Stanisław Budzik. - Przejście od KUL do katedry jest symboliczne. Na uniwersytecie nauczał święty Jan Paweł II, archikatedra zaś jest matką wszystkich kościołów. To dwa symbole naszego miasta. Droga też jest obrazem naszego synodu biskupów, bo „synod” znaczy: „droga” – mówił metropolita lubelski.

Mszy w katedrze przewodniczył abp. Stanisław Wielgus.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 33

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gosia

Nie trzeba maszerowac ,demonstrowac, wystarczy wychowywać w szacunku do innych ludzi. Uczyć tolerancji,kultury dyskusji i elementarnej uczciwości.

G
Gość
2019-06-10T08:04:40 02:00, Gość:

mało pedofilom kościelnym jeszcze dzieci do molestowania, dlaczego nie są karani, chodzą jak święte krowy

A ty kim jesteś? Sędzią Bożym i wiesz kto z kim i jak ? A może jesteś materacem księdza i wiesz o nim więcej niż on sam. Kłapać dziobem każdy potrafi ale stara zasada mówi ze najlepiej zacząć od siebie, nieprawdaż?!

K
Kto tu jest za życiem

Jan Paweł II w czasie swojej pielgrzymki do pogrążanej aids Afryki nauczał, że może choroba jest zła za to prezerwatywy są złem jeszcze większym. To tak apropos tego bycia "za życiem" :)

G
Gość

mało pedofilom kościelnym jeszcze dzieci do molestowania, dlaczego nie są karani, chodzą jak święte krowy

G
Gość
2019-06-09T18:19:40 02:00, ......:

a sukienkowi ruchacze dzieci oraz ich przelozeni kryjacy ten proceder nadal bezkarni

2019-06-09T19:25:27 02:00, Gość:

A ty ch*ju, nekrofilu!

2019-06-09T20:45:00 02:00, ......:

uhm, witamy pana doktora, swietnego diagnoste, a teraz wracaj na zmywak

2019-06-09T21:45:33 02:00, seksuolog:

ostatnie ekscesy na tzw paradach rowności pokazuja ze dewiantów i zboczencow owszem trzeba szanować ale przede wszystkim leczyć

Racja !!!

z
zawiedziona wdowa

A gdzie radny pitucha ?

G
Gość

Kto ich liczył????byłam na deptaku jak było 500 osób to maksimum.

a
abc

Panie Budzik, dlaczego tak ochoczo nie biega Pan z transparentem "Pedofile w sutannach won z Kościoła"?

Dlaczego nie dopilnował Pan, aby we WSZYSTKICH kościołach odczytano list Episkopatu o pedofilii w Kościele?

Za trudne pytania?

A
Anty Ciemnogród

Na tym marszu dla ciemnogrodzian było max 150 osób, a nie 1.5 tys, nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

Z
Ziom
2019-06-09T20:33:52 02:00, ANTYOSZOŁOM:

CZY JEST GDZIEŚ KRAJ W EUROPIE,WXX WIEKU,GDZIE ŚREDNIOWIECZE JEST WIECZNIE ŻYWE?TAK TO PiSLAND=POLSKA!!

Obcięli sbecką emeryturkę ? Brawo ! Ale dlaczego tak późno ?

o
odPOwiadam
2019-06-09T19:53:58 02:00, POdpowiadam:

jak POiedzial Trzaskowski szanujmy sie nawzajem, szanujmy pederastów, zboczeńców i dewiantów - szanujmy i leczmy

2019-06-09T20:42:54 02:00, ......:

rozumiem że na leczeniu sie znasz bo masz doswiadczenie w zamiataniu podłogi w zachodnim koncernie farmaceutycznym

jak to mowiua napisz komentarz a zboczeniec się odezwie

s
seksuolog
2019-06-09T18:19:40 02:00, ......:

a sukienkowi ruchacze dzieci oraz ich przelozeni kryjacy ten proceder nadal bezkarni

2019-06-09T19:25:27 02:00, Gość:

A ty ch*ju, nekrofilu!

2019-06-09T20:45:00 02:00, ......:

uhm, witamy pana doktora, swietnego diagnoste, a teraz wracaj na zmywak

ostatnie ekscesy na tzw paradach rowności pokazuja ze dewiantów i zboczencow owszem trzeba szanować ale przede wszystkim leczyć

R
RR

Warszawa nie brzmi już dumnie. Ciekawe czy mądrzejsi po wyborze " prezydenta"

......
2019-06-09T18:19:40 02:00, ......:

a sukienkowi ruchacze dzieci oraz ich przelozeni kryjacy ten proceder nadal bezkarni

2019-06-09T19:25:27 02:00, Gość:

A ty ch*ju, nekrofilu!

uhm, witamy pana doktora, swietnego diagnoste, a teraz wracaj na zmywak

......
2019-06-09T19:53:58 02:00, POdpowiadam:

jak POiedzial Trzaskowski szanujmy sie nawzajem, szanujmy pederastów, zboczeńców i dewiantów - szanujmy i leczmy

rozumiem że na leczeniu sie znasz bo masz doswiadczenie w zamiataniu podłogi w zachodnim koncernie farmaceutycznym

Dodaj ogłoszenie