Marsz Równości w Lublinie. „To nie jest Marsz Równości....

  Marsz Równości w Lublinie. „To nie jest Marsz Równości. Można powiedzieć, że to marsz szatana"

  Sławomir Skomra

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  W sobotę, kiedy ulicami Lublina ma przejść Marsz Równości w kościołach będzie krucjata modlitewna. - Chcemy prosić Boga, aby oddalił od nas kary, które mogą na nas spaść za to, co się dzieje - mówią organizatorzy.
  Na 13 października jest planowany pierwszy Marsz Równości w Lublinie. We wtorek prezydent miasta ma poinformować, czy się odbędzie, czy jednak zostanie zakazany.

  Niezależnie od tej decyzji, w tym dniu, w lubelskich kościołach będzie odbywała się krucjata modlitewna. Jej głównym organizatorem jest Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół" w Lublinie.

  - Modlitwa to broń, jaką chcemy zastosować - tłumaczy wspierający tę inicjatywę Marian Król, przewodniczący lubelskiej „Solidarności" i tłumaczy, że każda próba „poprawienia Pana Boga" kończy się cierpieniem setek milionów jednostek. - Te marsze miłości niosą śmierć i zniszczenie - uważa Król.

  Marsz szatana


  - Nie możemy siedzieć z założonymi rękami, kiedy dzieją się w Lublinie takie rzeczy - dodaje Tomasz Stańko z TG „Sokół" i wyjaśnia intencje modlitwy: - Chcemy prosić Boga, aby oddalił od nas kary, które mogą na nas spaść za to, co się dzieje.

  Dlatego właśnie w różnych lubelskich kościołach od godziny 9 (Archikatedra) do wieczora wierni będą się modlić. O godzinie 13.30 taka modlitwa odbędzie się też na placu Wolności w pobliżu - jak podkreślają organizatorzy - figurki Matki Boskiej depczącej węża.

  - To nie jest Marsz Równości. Można powiedzieć, że to marsz szatana. Trzeba przeciwdziałać takim szatańskim marszom - nawołuje Krzysztof Chmielewski ze Stowarzyszenia Polskich Prawników Katolickich.

  Zaznaczmy, że modlitwa nie będzie jednak przeciwko marszowi, ale o nawrócenie jego uczestników i organizatorów. Według inicjatorów modlitwy są to osoby, które dały się zwieść homopropagandzie oraz osoby z „międzynarodowych centrów antyewangelizacyjnych".

  - Modlitwa o ich nawrócenie, o dobro i ochronę rodzin Lublina i Lubelszczyzny - wyjaśnia Radosław Brzózka reprezentujący Klub Inteligencji Katolickiej w Lublinie.

  Maria Winiarska z Akcji Katolickiej zapowiada jednocześnie: - Poza modlitwą, przechodzimy do działania. Ulice są także nasze.

  Co na to organizatorzy?


  Bartosz Staszewski, formalny organizator Marszu Równości podkreśla, że nie ma nic przeciwko takiej modlitwie. - Każdy może, w pokojowy sposób, wyrażać swoje poglądy. Mam nadzieję, że nikt nie będzie zakłócał naszego zgromadzenia - mówi.

  Czytaj też: Demonstracja przeciwko próbie zakazania Marszu Równości w Lublinie (ZDJĘCIA, WIDEO)

  Marsz Równości w Lublinie. Wojewoda straszy lewackimi bojówkami z Niemiec

  Rzecznik Praw Obywatelskich zaniepokojony słowami wojewody w sprawie Marszu Równości w Lublinie  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:


  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  O tym się mówi

  Marsz Równości. Race, gaz i dym na ulicach Lublina (RELACJA, ZDJĘCIA, WIDEO)

  Marsz Równości. Race, gaz i dym na ulicach Lublina (RELACJA, ZDJĘCIA, WIDEO)

  Marsz Równości: W stronę policji leciały butelki i kamienie

  Marsz Równości: W stronę policji leciały butelki i kamienie

  Marsz Równości. Policja zatrzymała 21 przedstawicieli środowisk narodowych

  Marsz Równości. Policja zatrzymała 21 przedstawicieli środowisk narodowych