MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Marta Pfeifer została drugim wiceprezydentem Zamościa. Wyjaśniane są także powody ostatnich roszad w radach nadzorczych

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
z profilu w mediach społecznościowych Marty Pfeifer
Kolejne zmiany w zamojskim magistracie. Drugim zastępcą prezydenta została Marta Pfeifer. Była ona radną miejską dwóch kadencji (w latach 2010-2018). W tym czasie pełniła funkcję przewodniczącej komisji samorządu i porządku publicznego. Sprawowała także m.in. funkcję przewodniczącej zarządu jednego z zamojskich osiedli. Ma zatem duże doświadczenie samorządowe. Prezydent Zamościa wyjaśnia też powody zmian w radach nadzorczych miejskich spółek.

„Jak wcześniej Państwa informowałem, powołałem na I zastępcę prezydenta miasta Zamość Pana Marka Kudelę” – napisał na swoim profilu internetowym w mediach społecznościowych Rafał Zwolak, prezydent Zamościa (wpis pojawił się w poniedziałek wieczorem). „Dziś chcę Państwu przekazać informację o tym, iż podpisałem zarządzenie dotyczące powołania II zastępcy prezydenta miasta Zamość”.

Społeczniczka i przewodnicząca

Prezydent Zamościa nakreślił krótko sylwetkę Marty Pfeifer. Ma ona 58 lat. Jest absolwentką Akademii Rolniczej w Lublinie. Od 2007 r. angażuje się w działalność Zarządu Osiedla Kilińskiego w Zamościu, gdzie pełniła funkcję przewodniczącej zarządu, a następnie zastępcy. W 2018 r. startowała w wyborach na stanowisko prezydenta Zamościa (z własnego komitetu) zdobywając 4680 głosów. Uzyskała wówczas 19,37 proc. poparcia. Teraz została mianowana na stanowisko wiceprezydenta Zamościa.

„Nowo powołana wiceprezydent otrzymywać będzie uposażenie w wysokości 12 435 zł brutto. Składa się na nie wynagrodzenie zasadnicze - 8 920 zł brutto oraz dodatek funkcyjny – 3 515 zł” – informuje prezydent Rafała Zwolak.

W drugim, wieczornym wpisie wyjaśniał jakie są powody zmian w radach nadzorczych spółek miejskich (pisaliśmy o nich wczoraj). Tłumaczył, że takie wyjaśnienia są potrzebne, bo ma w tej sprawie wiele pytań od mediów oraz mieszkańców miasta.

Mniejsze wynagrodzenia

„Prezydent, powołując rady nadzorcze spółek miejskich, kieruje się dobrem miasta, a także ma na względzie sprawne, merytoryczne i przejrzyste zarządzanie tymi spółkami” – tłumaczy Rafał Zwolak. „Dlatego też, reprezentując organ właścicielski, musi mieć do członków rad nadzorczych bezwzględne zaufanie. Stąd zmiany w składach tych organów kontrolnych. Weszły do nich osoby, które nie tylko obdarzyłem zaufaniem, ale przede wszystkim są to profesjonaliści posiadający niezbędne do pełnienia tych funkcji uprawnienia oraz doświadczenie”.

Prezydent Rafał Zwolak zapewnia, iż nie kwestionuje kwalifikacji dotychczasowych członków rad nadzorczych. „Jednak w mojej ocenie niedopuszczalne jest to, że w skład rad nadzorczych wchodzili prezesi innych spółek miejskich czy też wiceprezydenci, pobierając jednocześnie z tego tytułu diety” – czytamy dalej w jego wpisie.

Podał też przykłady. Jak zauważył, prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego był wcześniej jednocześnie członkiem rady nadzorczej Towarzystwa Budownictwa Społecznego, prezes Zakładu Gospodarki Lokalowej zasiadał w radzie nadzorczej Zamojskiego Szpitala Niepublicznego, a wiceprezydenci Zamościa wchodzili w skład rad nadzorczych Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz Zakładu Gospodarki Lokalowej. „Co do pozostałych (odwołanych z rad nadzorczych – przyp. red.), być może ich doświadczenie zostanie wykorzystane w przyszłości” – napisał prezydent Zamościa.

Rafał Zwolak zapewniła również, że nowo powołani członkowie rad nadzorczych otrzymają wynagrodzenia „zmniejszone w stosunku do dotychczasowych”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski