MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2018 z j. polskiego (poziom podstawowy). Sprawdź arkusze CKE, odpowiedzi i tematy maturalne

RED
Matura 2018 z j. polskiego staje się faktem. Maturalny maraton rozpoczął w piątek (4 maja) egzaminem z języka polskiego. Matura 2018 to także gorący czas dla nas. Na naszej stronie znajdziecie arkusze CKE, sugerowane odpowiedzi, a także pierwsze komentarze maturzystów dotyczące tematów i zagadnień z którymi musieli się zmierzyć w ramach matury 2018 z j. polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Matura 2018. Na start polski podstawowy -

Matura 2018 rozpoczęła się od egzaminu z j. polskiego na poziomie podstawowym. Do matury z tego przedmiotu muszą przystąpić wszyscy uczniowie. Wyjątkiem są jedynie laureaci olimpiad. O godz. 14 rozpoczął się egzamin maturalny z j. polskiego na poziomie rozszerzonym.

Matura 2018 i szlagier Czerwonych Gitar

Matura 2018. Harmonogram egzaminów w najbliższych dniach

  • piątek (4 maja) - matura 2018 z polskiego (godz. 9 - poziom podstawowy, godz. 14 - poziom rozszerzony)
  • poniedziałek (7 maja) - matura 2018 z matematyki (godz. 9 - poziom podstawowy); matura 2018 z j. łacińskiego (godz. 14 - poziom podstawowy i rozszerzony)
  • wtorek (8 maja) - matura 2018 z j. angielskiego (godz. 9 - poziom podstawowy, godz. 14 - poziom rozszerzony)
  • środa (9 maja) - matura 2018 z matematyki (godz. 9 - poziom rozszerzony); matura 2018 z filozofii (godz. 14 - poziom podstawowy i rozszerzony)

Matura 2018. Polski - czego można się spodziewać?

Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym jest obowiązkowa w części pisemnej egzaminu. Uczniowie, jak co roku, mogą spodziewać się, że egzaminatorzy będą chcieli sprawdzić m.in., czy maturzyści rozumieją przeczytany tekst. Podczas matury z j. polskiego mogą pojawić się zadania wymagające np. wyszukania informacji złożonych czy dostrzeżenia powiązań pomiędzy poszczególnymi informacjami. Matura 2018 z polskiego to także wypracowanie, czyli konieczność przygotowania dłuższej wypowiedzi pisemnej na wybrany temat.

Matura z j. polskiego. Arkusze

Arkusze z matury 2018 z j. polskiego znajdziecie na naszej stronie internetowej. Opublikujemy je po zakończeniu egzaminu. Zachęcamy do śledzenia naszej strony. U nas także znajdziecie sugerowane odpowiedzi maturalne i informacje związane z wypracowaniem, które należało przygotować.

MATURA 2018. Maturalne przewidywania

Matura 2018. Ile punktów trzeba zdobyć, by zdać?‎

Zdanie matury gwarantuje uzyskanie co najmniej 30 proc. punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części ustnej. Należy także uzyskać co najmniej 30 proc. punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części pisemnej. By zdać maturę 2018 trzeba ponadto przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie ‎rozszerzonym w części pisemnej (dla tego przedmiotu nie jest określony próg ‎zaliczenia).‎

Matura 2018 w woj. lubelskim

Do matury przystąpi w tym roku około 22 tys. uczniów z woj. lubelskiego. W samym Lublinie z egzaminem zmierzy się około 4,7 tys. osób.

ZOBACZ TEŻ: Lubelscy maturzyści o egzaminie

MATURA 2018. WIĘCEJ O EGZAMINIE, ARKUSZACH, ODPOWIEDZIACH:
-> Zakończenie roku maturzystów w V LO w Lublinie (ZDJĘCIA)
-> Matura 2018 na memach, czyli egzamin dojrzałości na wesoło

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski