Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Matura 2020 z j. angielskiego. Mamy arkusze CKE z poziomu podstawowego. Sprawdź!

Marta Grabiec
Marta Grabiec
Łukasz Kaczanowski/CKE
W środę maturzyści zmierzyli się z wybranym językiem obcym. Większość z nich postawiła na j. angielski. To już ostatni dzień obowiązkowych egzaminów na poziomie podstawowym.

Poziom podstawowy rozpoczął się o godz. 9. Na rozwiązanie wszystkich zadań maturzyści mieli 120 min. Chętni mogą o godz. 14 przystąpić też do egzaminu na poziomie rozszerzonym. Trwa on 150 min.

W trakcie obu egzaminów maturzyści rozwiązywali zadania i podawali odpowiedzi na podstawie czytania ze zrozumieniem oraz słuchania. Mieli również tekst do napisania.

Podczas obu egzaminów obowiązuje reżim sanitarny.

Matury od 8 czerwca

W poniedziałek uczniowie zmierzyli się z j. polskim. Wypracowanie pisali o elementach fantastycznych w utworach w oparciu o dramat „Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Drugim tematem do wyboru była analiza wiersza „Daremne" Anny Kamieńskiej, poetki urodzonej w Krasnymstawie.

Matura 2020 z j. polskiego. Co było? Absolwenci pisali rozpr...

Wtorek to czas matematyki. W zeszłym roku 10 proc. licealistów nie zdało tego przedmiotu. W tym roku matematyka też dała im w kość. Na dodatek pojawiła się plotka o przecieku. Przeważały opinie, że poziom matury był wysoki, zwłaszcza jeśli chodzi o zadania otwarte.

Matura 2020. Język angielski bez egzaminu ustnego?

W tym roku w związku z epidemią koronawirusa przesunięto terminy przeprowadzenia egzaminów. Oprócz tego zmieniono część przepisów dotyczących ich przeprowadzania.

W tym roku egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych będzie tylko w formie pisemnej, z kilkoma wyjątkami. W latach ubiegłych maturzyści musieli przystąpić obowiązkowo do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego. W tym roku ich nie będzie.

Matura 2020. Reżim sanitarny

W dniu egzaminy w szkole nie należy prowadzić zajęć edukacyjnych dla innych uczniów. Będą one możliwe po zakończeniu matur w danym dniu. Konieczne jest również zdezynfekowanie pomieszczeń.

Matura 2020 na memach. Przeciek z j. polskiego i matematyki,...

Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:

  • zdający;
  • komisja egzaminacyjna,
  • specjaliści pracujący ze zdającymi,
  • osoby wyznaczone do przygotowania do obsługiwania sprzętu,
  • pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp.

Uczniowie innych klas oraz nauczyciele mogą być w szkole tylko wtedy, gdy nie ma możliwości zrezygnowania z przeprowadzania zajęć edukacyjnych w dniu przeprowadzania egzaminu.

Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych (własnego długopisu, ołówka), linijki, cyrkla, kalkulatora itd. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających. Jeżeli szkoła zdecyduje o zapewnieniu np. przyborów piśmienniczych albo kalkulatorów rezerwowych dla zdających – konieczna jest ich dezynfekcja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski