Jacek Czaplewski
od 16 lat
Reprezentacja Polski do lat 17 przegrała mecz o wszystko na mistrzostwach Europy. W końcówce wprawdzie odpowiedziała, ale decydujący głos i tak należał do Holandii, która wygrała 2:1. Kto jednak wie, jaki byłby wynik końcowy, gdyby sędzia z Islandii podyktował ewidentną jedenastkę dla biało-czerwonych...

Holandia to kandydat do medalu i to znalazło potwierdzenie na boisku w Lod. W 50 minucie rywala we własnym polu karnym pociągnął za koszulkę Miłosz Kurzydłowski, więc sędzia wskazał na wapno. Z jedenastego metra i nie pomylił się Dean Huijsen.

W grze długo utrzymywał nas Jakub Murawski. Decyzją trenera Dariusza Gęsiora między słupkami zastąpił dziś Antoniego Mikułko. - Mamy w bramce bramkarza i to przez duże B. Znakomicie zachował się w pierwszej połowie, w drugiej też - komentował dla TVP Sport Bartosz Jurkowski.

W meczu nie zabrakło kontrowersji - niestety na niekorzyść Polaków. W 81 minucie w polu karnym Holandii upadł Oliwier Sławiński. Z telewizyjnych powtórek wynikło, że został wycięty przez obrońcę, lecz sędzia z Islandii zinterpretował zdarzenie jako próbę wyłudzenia jedenastki. Zamiast szansy na wyrównanie, Sławiński otrzymał żółtą kartkę.

Nasi młodzi rodacy nie załamali się i w 88 minucie doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu z lewej flanki akcję zamknął Tomasso Guercio. Niestety, w doliczonym czasie ten sam zawodnik popełnił niewytłumaczalny błąd, który skończył się decydującą bramką dla Holandii...

Polska z dwoma porażkami i bilansem bramkowym 2-8 zamyka tabelę grupy B. Został już tylko mecz o honor. W niedzielę o 16:30 nasza drużyna zagra z Bułgarią, która z Holandią przegrała 1:3.

Holandia - Polska 2:1 (0:0)
Bramki: Huijsen 51' (k.), Boerhout 93' - Guercio 88'
Żółte kartki: Rovers, Banzuzi, Henry - Kurzydłowski, Guercio, Sławiński
Mecz odbył się na stadionie Lod Municipal Stadium w Lod (Izrael)

Holandia: Kuijsten - Rovers (46' Henry), Blokzjil, Huijsen, Breinburg (60' Kleijn) - Vos, Misehouy (72' Milambo), van den Heuvel - Slory (46' Banzuzi), Babadi (89' Boerhout), van Duiven.

Polska: Murawski - Guercio, Tudruj, Magnuszewski, Kurzydłowski, Lewicki (72' Terlecki) - Śmiglewski (46' Kalemba), Staniszewski (85' Doba), Drachal (85' Wójcik), Tkacz (66' Masiak)- Sławiński.

REPREZENTACJA w GOL24

Powołania do reprezentacji na mecze Ligi Narodów z trzema rywalami są dla niektórych zawodników perfekcyjną szansą, aby na stałe zagościć w notatniku Czesława Michniewicza. Może nie imponują formą i nie grają regularnie w klubie, ale mają za to umiejętności, które uznaje selekcjoner na poszczególnych pozycjach. Kto zyska na majowo-czerwcowym zgrupowaniu?

Ostatnia szansa przed MŚ 2022. Oni mogą dużo zyskać u selekc...