ME we wspinaczce sportowej: Dwa medale zawodniczek Pol-Inowex Skarpa Lublin

19-letnia Aleksandra Rudzińska (Pol-Inowex Skarpa Lublin) na drugim stopniu podium w austriackim Imst Michał Kawecki
Aleksandra Rudzińska (Pol-Inowex Skarpa Lublin) wywalczyła w piątek srebrny medal w kategorii młodzieżowej 19 lat podczas mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Impreza w dniach 26-28 lipca jest rozgrywana w austriackim Imst. Lublinianka przegrała w finale z reprezentantką Francji Anouck Jaubert.

Brązowy medal w kategorii juniorek 16 lat przypadł natomiast jej koleżance klubowej Patrycji Chudziak, która uległa tylko Rosjankom Anastasii Kloczkowej i Elenie Markuszewej.

W imprezie startowali jeszcze inni zawodnicy Pol-Inowex Skarpa, podopieczni trenera Grzegorza Gajaszka. Katarzyna Kwiatkowska zajęła szóste miejsce w rywalizacji juniorek młodszych 15 lat, Jakub Kozłowski był dziesiąty wśród młodzieżowców 18 lat, natomiast Karol Denis uplasował się oczko niżej w kategorii juniorów 17 lat.