0 1 połowa

Armenia

1

0 1 połowa

• Co prawda Biało-czerwoni zainkasowali w październiku komplet punktów i po trzech kolejkach mają 7 "oczek" oraz drugie miejsce w tabeli (Czarnogóra dowiozła jednobramkowe prowadzenie), ale Adam Nawałka ma sporo materiału do przemyśleń. TAK GRAĆ NIE MOŻNA, tym bardziej, że 11 listopada Polacy zagrają na wyjeździe z Rumunią. Chyba że przejęli pałeczkę dramaturgii od szczypiornistów...

Na szczęście moja rola tu już się kończy - za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe relacje w GOL24!

• Tuż po tej bramce sędzia Ivan Kružliak kończy mecz! Polacy szczęśliwie pokonują Armenię, którzy od 30 minuty grali w "dziesiątkę"!

• Polacy mają więcej szczęścia niż rozumu! I jeszcze Jakuba Błaszczykowskiego oraz Roberta Lewandowskiego - pierwszy wrzucił na dalszy słupek, gdzie drugi uderzył kontrująco nie do obrony!

• BOSKI ROBERT LEWANDOWSKI TRAFIA!!!

• PIłka meczowa dla BIało-czerwonych tuż przy linii pola karnego.

• Nie ma gola.... Ormian!!! Aras Ozbiliz strzela tuż obok prawego słupka!

• Arsen Beglaryan broni anemiczne uderzenie "Lewego" z dystansu.

• Jak nie idzie, to nie idzie. Robert Lewandowski strzela z rzutu wolnego prosto w mur.

• Robert Lewandowski zyskał rzut rożny, po którym poszła kontra! Łukasz Fabiański wyjaśnia sytuację ok. 30 metrów od własnej bramki!

Cztery minuty doliczone.

• Przemilczę strzał Grzegorza Krychowiaka. Po chwili jednak bramkarz Armenii broni strzał Kamila Wilczka.

• Żółta kartka dla Jakuba Błaszczykowskiego.

• Ależ okazję miał Kamil Wilczek! Za słabo dzióbnął piłkę po podaniu Piotra Zielińskiego! Arsen Beglaryan broni!

• Kamil Wilczek za Łukasza Teodorczyka.

• David Manoyan za Marcosa Pizeliego.

• Varazdat Haroyan blokuje strzał Bartosza Kapustki. Korner. Faulowany bramkarz.

• Niepotrzebne górne podanie do Roberta Lewandowskiego zostało spisane na stracie. Arsen Beglaryan łapie piłkę.

• Ormiańska Częstochowa przed polem karnym. Przyjmują na ciało strzały Polaków.

• To powinien być gol! Piotr Zieliński wszedł w pole karne i dostał świetne podanie zwrotne od Roberta Lewandowskiego! Huknął wprost w rękawice bramkarza Armenii!

• Maciej Rybus dostaje piłkę na lewym skrzydle, ale jego dośrodkowanie nie było przygotowane. Ormianie wybijają, a po chwili Arsen Beglaryan powstrzymuje Piotra Zielińskiego.

• Bartosz Kapustka strzela z pola karnego wysoko nad bramką.

• Z Danią sporo wiatru narobił Yussuf Poulsen, teraz sporo problemów stwarza Aras Ozbiliz. W ostatniej chwili powstrzymał go Thiago CIonek, który kilka sekund wcześniej dał się ograć na obieg!

• 44 876 widzów na Stadionie Narodowym. W tym ok. 150 Ormian.

• Polacy grają w zwolnionym tempie i Ormianie ruszyli z kontrą! Aras Ozbiliz za nisko lobuje, Łukasz Fabiański broni!

• Żółta kartka dla Arsena Beglaryana, bramkarza. Za opóźnianie gry.

• Bartosz Kapustka zmienia słabo grającego dzisiaj Kamila Grosickiego.

• Arsen Beglaryan broni na linii strzał głową Roberta Lewandowskiego! Chwilę później Kamil Grosicki uderza obok lewego słupka!

• Paweł Wszołek urwał się prawą stroną. Biegł wzdłuż linii końcowej i zagrywa przed bramkę do nikogo.

My chcemy gola, Polacy, my chcemy gola

- skromnie skandują kibice

• Paweł Wszołek powstrzymany przez Levona Hayrapetyana. Korner bez zagrożenia.

• Aras Ozbiliz bezpardonowo przedarł się w pole karne! Zagrywa płasko przed bramką, gdzie na szczęście pewnie interweniuje Łukasz Fabiański. Przypominam, Ormianie grają w osłabieniu!

Po chwili Łukasz Teodorczyk na spalonym.

• Grzegorz Krychowiak strzela z dystansu wysoko nad bramką.

• Robert Lewandowski w ostatniej chwili powstrzymany przez Varazdata Haroyana, który wybija piłkę na rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Aras Ozbiliz zmienia Kamo Hovkannisyana.

• Łukasz Teodorczyk ledwie trącił piłkę uderzeniem z woleja.

• Goście zamknięci przed linią 16. metra skutecznie odcinają ataki. Marcos Pizalli wybija na uwolnienie.

• Po solowej akcji Robert Lewandowski za mocno wypuszcza sobie piłkę w "szesnastce". Ormianie, mimo gry w osłabieniu, często pojawiają się na biało-czerwonej połowie.

• Thiago CIonek poślizgnął się we własnym polu karnym, co o mały włos nie wykorzystał Marco Pizelli. Zdołał naprawić swój błąd.

• Głupi, niepotrzebny faul na prawej stronie Macieja Rybusa dał gościom rzut wolny. Centrostrzałem popisał się Marcos Pizelli, który pokonuje zasłoniętego przez Varazdata Haroyana Łukasza Fabiańśkiego! Sensacja w Warszawie!

• CO SIĘ DZIEJE! MARCOS PIZELLI WYRÓWNUJE!!!

• Nie ważne jak, ważne, że wpadło. Maciej Rybus wrzuca ostro w pole karne, gdzie piłkę trącił Łukasza Teodorczyk na piąty metr. Roberta Lewandowskiego uprzedził Hrayr Mkoyan, który kieruje piłkę do własnej siatki!

• HRAUR MOYAN STRZELA SAMOBÓJA!!!

• Robert Lewandowski leżał ok. 30 metrów od ormiańskiej bramki, ale sędzia nakazał grać dalej gościom. Podanie na wolne pole do Davida Manoyana przeciął Jakub Błaszczykowski. Po chwili dał się sfaulować. Rzut wolny.

• Polacy zaczynają drugą połowę. Obie strony przystępują do niej bez zmian, nie licząc tych z pierwszej odsłony.

• Powracamy na Stadion Narodowy na drugie trzy kwadranse meczu eliminacyjnego, w którym Polacy podejmują Armenię. Do przerwy mamy bezbramkowy remis i grę Biało-czerwonych w przewadze.

• Przebieg pierwszych trzech kwadransów był łatwy do przewidzenia - przewaga Polaków i co chwila strzały. Ormianie często bronili się 6-7 zawodnikami, a ich plan lekko legł po czerwonej kartce Gaela Andoniana. Jednak w ostatnich piętnastu minutach nie udało się wykorzystać gry w przewadze. Ważne jest to, że przed Biało-czerwonymi cała druga polowa.

Martwić mogą dwie rzeczy - uraz Artura Jędrzejczyka i żółta kartka Thiago Cionka, który tym samym nie zagra z Rumunią.

A Dania przegrywa do przerwy z Czarnogórą po golu Fatosa Beqiraja

• Koniec pierwszej połowy. Polacy bezbramkowo remisują z grającą w "dziesiątkę" Armenią.

• Piłka przypadkowo trafia w pole karne do Grzegorza Krychowiaka. Ten był zaskoczony tym faktem - uderzył daleko od bramki gości.

• Ożywili się polscy kibice przy rzucie rożnym dla Biało-czerwonych. Odbita piłka trafia poza linię 16. metra do Kamila Grosickiego, który strzela anemicznie w sam środek bramki.

• Trzy minuty doliczone. To pokłosie przede wszystkim urazu Artura Jędrzejczyka.

• Przerwa w grze. Pociągany za koszulkę Artak Grigoryan lekko ucierpiał w starciu z Pawłem Wszołkiem.

• Arsen Begloryan bez wysiłku broni strzał Łukasza Teodorczyka z lewej strony "szesnastki".

• W odpowiedzi Robert Lewandowski huknął z kilkunastu metrów tuż nad poprzeczką!

• Ależ kontra Ormian! Vahagn Minasyan strzela z pola karnego metr-półtora obok prawego słupka!

• Starcie "13" na lewej stronie. Górą wracający za Maciejem Rybusem Kamo Hovkannisyan.

• Polska - Armenia

• Rzut rożny dla Polaków. Kamil Glik zbyt agresywnie walczył o pozycję, co sędzia zakwalifikował jako faul.

• Nieudane dośrodkowanie w polskie pole karne. Biało-czerwoni wyjaśniają sytuację. Po chwili Kamo Hovkannisyan zagrywa zbyt anemicznie w "szesnastkę" - piłkę łapie Łukasz Fabiański.

• Spóźnione wejście Thiago Cionka skutkuje upomnieniem żółtą kartką. Nie zagra więc z Rumunią!

• Szybko reaguje też selekcjoner Armenii. Za Karena Muradyana wchodzi Taron Voskanyan.

• Paweł Wszołek zmienia Artura Jędrzejczyka.

• Niepotrzebne wyjście z bramki Arsena Beglaryana obyło się bez konsekwencji. Robert Lewandowski nie sięgnął piłki.

• Do wejścia szykuje się Paweł Wszołek. Widocznie uraz Artura Jędrzejczyka jest poważniejszy.

• Łukasz Teodorczyk dobrze zastawił się tyłem do bramki i został poskrobany przez Gaela Andoniana! Sędzia bez wahania pokazuje mu drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę!

• Polacy w "dziesiątkę". Opatrywany jest Artur Jędrzejczyk po starciu z Ormianinem.

• Gael Andonian skosił Łukasza Teodorczyka na 30. metrze. Żółta kartka.

• Kontra gości została po profesorsku zastopowana przez Jakuba Błaszczykowskiego. Jeszcze dał się sfaulować.

• Polacy przez ponad 2 minuty rozgrywali piłkę na połowie gości. Ta trafiła do Roberta Lewandowskiego, który został powstrzymany! Po kornerze Levon Hayrapetyan wybija futbolówkę z linii bramkowej! Strzelał "Lewy"!

• Artur Jędrzejczyk przedarł się lewą stroną i zagrywa w pole karne do Roberta Lewandowskiego. Jego uderzenie z ok. 13 metrów blokuje dwóch Ormian, po czym piłka trafia do rękawic Arsena Beglaryana.

• Łukasz Teodorczyk nie przejął futbolówki na linii 16. metra po zagraniu Jakuba Błaszczykowskiemu.

• Składny atak Polaków w środku z błyskawicznym prostopadłym podaniem do Macieja Rybusa. Ten ją lekko trącił do nikogo w stronę pola karnego.

• Hrayr Mkoyan fauluje w kole środkowym Łukasza Teodorczyka. Bez konsekwencji kartkowej.

• Jakub Błaszczykowski pobiegł na obieg i dostaje prostopadłe podanie od Macieja Rybusa. "Łamie" akcję na lewą stronę, ale ciut za wysoko wrzuca na piąty metr do Łukasza Teodorczyka. Arsen Beglaryan z "piątki".

• Robert Lewandowski cofnął się na 25. metr. Jego centrę wybijają Ormianie. Po chwili strzał z dystansu lewą nogą w wykonaniu Piotr Zielińskiego zostaje zablokowane.

• Przyczajeni Ormianie wywalczyli korner z prawego narożnika. Po pierwszym Robert Lewandowski wybija piłkę poza linię końcową, a przy poprawce pewnie chwyta ją Łukasz Fabiański.

• Gospodarze domagają się rzutu karnego po ewidentnym zagraniu ręką jednego z Ormian. Zamiast tego jest rzut rożny, po którym - zdaniem sędziego - faulował Łukasz Teodorczyk w walce o pozycję.

• Ależ okazja Biało-czerwonych! Kamil Grosicki wrzuca niemal na nos do Łukasza Teodorczyka, któremu brakowało centymetrów, by skutecznie główkować. Podbita piłka trafiła do Roberta Lewandowskiego, którego uderzenie z woleja zostało zablokowane!

• Robert Lewandowski przejmuje w "szesnastce" piłkę od Artura Jędrzejczyka. Chciał piętką zagrać do wbiegającego Łukasza Teodorczyka, ale na linii stanął Varazdat Haroyan.

• W odpowiedzi atak gości przerwany gwizdkiem sędziego - Kamo Hovkannisyan na spalonym.

• Robert Lewandowski strzela z ok. 20 metrów obok ormiańskiej bramki

• Jak niewiele brakowało, by Polacy wyszli na prowadzenie! Robert Lewandowski w roli prawoskrzydłowego centruje na bliższy słupek, gdzie główkujący Maciej Rybus trafił w boczną siatkę!

• Jesteśmy z Wami! Polacy, jesteśmy z Wami!

- skandują głośno polscy fani.

• Dwójkowa akcja Macieja Rybusa z Łukaszem Teodorczykiem. Strzał pierwszego z wymienionych z dystansu mija bramkę Arsena Beglaryana w bezpiecznej odległości.

• Prawą stroną przedarł się Kamo Hovkannisyan w "szesnastkę".. W ostatniej chwili został powstrzymany.

• ... Ormianie, którzy zaczynają ze środka!

• Losowanie stron. Robert Lewandowski i Marco Pizzelli. Górą...

• Także i dzisiaj odśpiewane dwie zwrotki hymnu.

Równocześnie będzie toczony mecz Dania - Czarnogóra. Aktualności będą pojawiać się w tej relacji.

• I Mazurek Dąbrowskiego!

• Obie "jedenastki" już na murawie! Pora więc na hymny - na początek Ormian.

• W takich strojach zagrają Biało-czerwoni

• Słowacka obsada sędziowska:

• sędzia główny: Ivan Kružliak
    • asystenci: Martin Balko i Tomas Mokos
    • sędzia techniczny: Petar Kralovic
  • Przed rozpoczęciem meczu warto zapoznać się z zapowiedzią "pióra" Macieja Brzezińskiego:

• I obiecani rezerwowi reprezentacji Polski: Artur Boruc, Wojciech Szczęsny - Damian Dąbrowski, Paweł Dawidowicz, Tomasz Jodłowiec, Bartosz Kapustka, Igor Lewczuk, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Sławomir Peszko, Kamil Wilczek, Paweł Wszołek.

• Zanim poznamy ławkę Polaków, oddajmy głos Arturowi Jędrzejczykowi, który barwnie ocenił stan murawy na Stadionie Narodowym:

• Rezerwowi reprezentacji Armenii: Anatolij Avyazov, Gor Manuykan - Zawen Badojan, David Hakobyan, Gegham Harutyunyan, Artur Kartasyan, Ruslan Koryan, Vardan Poghosyan, Taron Voskanyan, Andranik Voskanyan, Aras Ozbiliz.

• Biało-czerwoni "nie lubią" przystępować do meczu w roli faworyta. Przykładu nie trzeba daleko szukać - miesiąc temu, mimo dwubramkowego prowadzenia, zremisowali z Kazachstanem (w niedawno zakończonym meczu urwali punkty Rumunii; 0:0). Dzisiaj Polacy będą chcieli odwrócić złą kartę.

• Najlepszą grę w historii reprezentacji Ormianie prezentowali w czasie eliminacji do polsko-ukraińskiego Euro 2012. Zakończyli wówczas zmagania w grupie B na trzecim miejscu z najwyższym dorobkiem strzelonych bramek (22) i po dwóch fantastycznych zwycięstwach ze Słowacją (3:1 i 0:4). Ostatecznie Armenia musiała uznać wyższość Rosji i Irlandii, jednak ostatni mecz z Wyspiarzami, którego wynik decydował o tym który zespół wystąpi w barażach, wzbudził sporo kontrowersji [SYLWETKA ARMENII]

• Poznaliśmy wyjściowe skład reprezentacji Polski! Łukasza Piszczka zastępuje Jakub Błaszczykowski, a Arkadiusza Milika Łukasz Teodorczyk! Znalazło się też miejsce dla Macieja Rybusa - na lewym skrzydle.

• Adam Nawałka o Armenii: -Pamiętam ich spotkanie z Danią w pierwszej kolejce. Bronili się dzielnie, a w końcówce meczu mieli szanse na wyrównanie. To sprawia, że podchodzimy do przeciwnika z szacunkiem. My będziemy chcieli decydować o tym, jak będzie wyglądał przebieg spotkania. Będziemy chcieli być przy piłce.

• Po raz ostatni graliśmy z Armenią w 2007 roku. Przegraliśmy 0:1:

• Jak to było w sobotę z Danią? Z przymrużeniem oka tak:

Polska - Dania MEMY

kliknij, by zobaczyć więcej memów

• Reprezentanci zapewniają, że zagrają dla Arka Milika i jemu też zadedykują zwycięstwo. Napastnik kadry i Napoli w meczu z Danią doznał urazu więzadła krzyżowego przedniego. W poniedziałek przeszedł operację. Czeka go od czterech do sześciu miesięcy. Więcej o dramacie Milika przeczytacie tutaj,

Arkadiusz Milik

• Chciałbym, żeby było lekko, łatwo i przyjemnie, ale Armenia to trudny rywal, który z Danią przegrał tylko 0:1. Receptą na sukces jest pokora i pełna koncentracja - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.

• Ma o co walczyć Robert Lewandowski. Jeżeli trafi dwukrotnie Armenię, to zrówna się w klasyfikacji najlepszych strzelców reprezentacji z Kazimierzem Deyną. O szczegółach przeczytacie w tym miejscu. Tam też zobaczycie, kogo już zdołał prześcignąć.

Robert Lewandowski i klasyfikacja strzelców reprezentacji

• Nasz skład będzie inny niż przeciwko Danii (3:2). Z powodu urazów nie zagrają w końcu ani Arkadiusz Milik, ani Łukasz Piszczek. Dramaty jednych są szansami dla drugich. Od początku powinniśmy zobaczyć i Macieja Rybusa (ostatnio wypadł z jedenastki) oraz Łukasza Teodorczyka, który biletu na Euro 2016 nie dostał, bo przegrał rywalizację z Mariuszem Stępińskim. Teraz jest jednak w takim gazie, że byłoby głupio i nieuczciwie zostawić go na ławce.

• Dziś główne pytanie nie powinno brzmieć: "czy wygramy", tylko "ile wygramy". Armenia zajmuje ostatnie miejsce w grupie. Najpierw uległa Danii (0:1), potem poległa w starciu z Rumunią (0:5). Wprawdzie selekcjoner Adam Nawałka mówił na konferencji o szacunku dla rywala i jego całkiem sporych umiejętnościach, ale kurtuazja kurtuazją, a boisko swoje.