Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Medale lubelskich łuczników w mistrzostwach Polski. Zobacz zdjęcia

Krzysztof Szuptarski
Drużyna łuków bloczkowych ICSiR Start Lublin: Adam Dudka, Dorota Dudka i Piotr Jacniacki
Drużyna łuków bloczkowych ICSiR Start Lublin: Adam Dudka, Dorota Dudka i Piotr Jacniacki materiały klubowe
W Zgierzu zostały rozegrane halowe mistrzostwa Polski osób z niepełnosprawnością w łucznictwie. Bardzo dobrze w imprezie zaprezentowali się reprezentanci Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji Start w Lublinie, zdobywając ogółem sześć medali.

Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna łuków bloczkowych, rywalizująca w składzie: Dorota Dudka, Adam Dudka i Piotr Jacniacki oraz mikst łuków bloczkowych, reprezentowany przez duet Dorota Dudka-Adam Dudka.

Z kolei w indywidualnych zmaganiach złote medale zdobyli: Dorota Dudka - srebro w kategorii łuków bloczkowych, Adam Dudka - srebro w kategorii łuków bloczkowych, Piotr Sawicki - brąz w kategorii łuków klasycznych oraz Piotr Jacniacki - złoto w kategorii W1. W czempionacie w Zgierzu uczestniczyli czołowi zawodnicy z całego kraju, w tym reprezentanci Polski oraz paraolimpijczycy. Część z występujących zawodników, to osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Dla Adama Dudki i Piotra Sawickiego był to kolejny etap przygotowań do Igrzysk Paraolimpijskich - Tokio 2021. Sawicki jest wielokrotnym medalistą prestiżowych imprez międzynarodowych oraz 4-krotnym uczestnikiem Igrzysk Paraolimpijskich: Ateny (2004), Pekin (2008), Londyn (2012) i Rio de Janeiro (2016).

Łucznictwo niepełnosprawnych zadebiutowało na Igrzyskach Paraolimpijskich w 1960 r. w Rzymie i na stałe zagościło już w programie tej najważniejszej imprezy czterolecia. Obecnie rywalizuje się w kilku konkurencjach: łuku klasycznym (kategoria open), łuku bloczkowym (open) oraz w kategorii W1. Medale rozdawane są w zmaganiach kobiet, mężczyzn oraz mikstów. Kiedy zawodnik zakończy strzał, powinien podnieść jedną rękę, aby zasygnalizować sędziemu, że zakończył strzelanie. Następny z uczestnik nie może założyć strzały na łuk, dopóki ten sygnał nie zostanie podany. W przypadku zawodnika, który nie jest w stanie podnieść rękę z powodu swojej niepełnosprawności, powinien sędziemu liniowemu podać inną formę sygnalizacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

echodnia Jacek Podgórski o meczu Korony Kielce z Pogonią Szczecin

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski