Medale MP pływaków

Adrianna Rudawska z Orlika zdobyła dwa złote medale
Adrianna Rudawska z Orlika zdobyła dwa złote medale Karol Wiśniewski
Znakomity występ zaliczyli Adrianna Rudawska z Orlika Lublin oraz Jan Hołub z Avii Świdnik podczas mistrzostw Polski juniorów 14-letnich w pływaniu, które wczoraj zakończyły się na 25-metrowym basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu. Duet pływaków z Lubelszczyzny wywalczył razem sześć medali, w tym pięć złotych.

Trzy tytuły mistrzowskie zdobył 14-letni świdniczanin, zwyciężając na 50 m (24,98), 100 m (54,44) i 200 m stylem dowolnym (1.59,21). Hołub dorzucił jeszcze srebro na dystansie 400 m tym samym stylem (4.15,23). Warto dodać, że pływak ze Świdnika jest synem Beaty Hołub, byłej znakomitej skoczkini wzwyż lubelskiego Startu, uczestniczki igrzysk olimpijskich w Barcelonie i czwartej zawodniczki mistrzostw świata seniorów w japońskim Tokio.

Adrianna Rudawska nie miała natomiast sobie równych w wyścigach na 400 m (4.22,68) oraz 800 m stylem dowolnym (9.04,53). Lublinianka była również bliska podium na dystansie 200 m tym samym stylem, zajmując czwartą lokatę (2.10,52).

Dzięki udanym występom Jana Hołuba Avia Świdnik, sklasyfikowana została na czwartym miejscu w klasyfikacji medalowej mistrzostw Polski. Wygrał zespół Jordana Kraków, przed Wartą Poznań oraz Juvenią Białystok. Orlik Lublin uplasował się na 12. pozycji.

W zamojskich mistrzostwach wystartowało ponad 400 zawodniczek i zawodników, reprezentujących 107 klubów z całego kraju. Pływaków z regionu czekają teraz kolejne zmagania w zimowych MP, bowiem 22 stycznia w Katowicach walkę o medale rozpoczną 15-latkowie.