Medale pływaków z Lubelszczyzny podczas MP juniorów w Dębicy i Gliwicach

Karolina Zygo (Olimpia Lublin) wywalczyła trzy brązowe medale podczas MP juniorów w Gliwicach archiwum klubu
Reprezentanci Lubelszczyzny wywalczyli 12. medali podczas pływackich mistrzostw Polski juniorów, rozegranych w dniach 13-15 lipca na dwóch basenach w kraju. Czempionat 15-latków odbywał się w Dębicy, natomiast 16-latkowie rywalizowali w Gliwicach.

W Dębicy wielka klasę pokazała Jowita Sieńczyk z Żaka Biała Podlaska, zdobywając złote medale na dystansach: 200 m stylem klasycznym oraz 200 i 400 m zmiennym. Podopieczna trenera Mirosława Kossowskiego była ponadto trzecia na 100 m stylem grzbietowym.

Cztery krążki przywiezie również z dębickiej pływalni Michał Brzuś z Orki Zamość, który został wicemistrzem kraju na 50 i 100 m dowolnym, 50 m motylkowym, dorzucając jeszcze brąz na 100 m motylkiem.

Na gliwickim basenie trzykrotnie na najniższym stopniu podium stawała natomiast Karolina Zygo z Olimpii Lublin. Podopieczna Sławomira Pliszki była trzecia na dystansach 200 m motylkowym, 400 m dowolnym i 400 m zmiennym.

Brąz w wyścigu na 800 m stylem dowolnym, przypadł ponadto Adriannie Rudawskiej z UKS 23 Olimpijczyk Lublin.