Medale zawodników Sokoła Lublin na mistrzostwach Europy w sumo

Marcin Puka
Pięć medali wywalczyli zawodnicy Sokoła Lublin (trener Krzysztof Boryc) podczas zakończonych w Warnie mistrzostw Europy w sumo. Najcenniejszy złoty krążek zdobył w grupie wiekowej do 14 lat w kategorii 50 kilogramów, Paweł Danys (uczeń Gimnazjum Nr 15 w Lublinie)

Druga w kat 50 kg była Oktawia Skraińska (SP Nr 20 w Lublinie), a trzecie lokaty przypadły w kat. 55 kg Jakubowi Sadurskiemu (Gim. Nr 14 w Lublinie) i w kat. 65 kg Patrycji Boryc (Gim. w Krasieninie). Piąta w kat. 55kg była Emilia Skraińska (Gim. Nr 15 w Lublinie). Drużynowo reprezentacja Polski w kategorii dziewcząt do 14 lat, z Patrycją Boryc w składzie, zajęła trzecie miejsce.