Medale zawodników z Lubelszczyzny podczas mistrzostw Polski w sumo. Zobacz zdjęcia

W Ropczycach zostały rozegrane mistrzostwa Polski juniorów, juniorek, seniorów i seniorek w sumo. W imprezie bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci klubów z województwa lubelskiego, zdobywając ogółem szesnaście medali.

W rywalizacji seniorskiej na najniższym stopniu podium stanęli: Karol Karol König (Sorga Zamość, kategoria wagowa do 115 kg oraz open), Sebastian Cieżko (Sokół Lublin, 115 kg) i Marta Gruszkiewicz (Sorga Zamość, 50 kg).

Świetny występ zaliczyli reprezentanci Agrosu Zamość, zdobywając sześć krążków. Zamościanie rywalizowali w kategorii wiekowej junior. Wśród kobiet najlepsza była Alicja Nowosad, która zdobyła złoty medal w wadze do 70 kg. Drugie miejsce i srebrny medal przypadł Agnieszce Iwan (55 kg), natomiast z brązem powróciły: Natalia Wdowicz (70 kg) i Małgorzata Muca (+75 kg). Agros reprezentowały także: Katarzyna Romanek – 5 miejsce w wadze do 55 kg, Aleksandra Dolińska – 5 miejsce w wadze do 75 kg, Joanna Grzesiuk – 7 miejsce w wadze do 65 kg oraz Ewelina Cieślik i Monika Dziewulska, które zajęły 13 miejsce w kategorii wagowej do 60 kg. W klasyfikacji drużynowej kobiet, zamościanki uplasowały się na pierwszej pozycji.

Z kolei męska część reprezentacji zamojskiego klubu, przywiozła z krajowego czempionatu w Ropczycach dwa brązowe medale. Michał Stawarski zajął trzecią pozycję w wadze do 100 kg, natomiast Damian Wróblewski był trzeci w wadze +100 kg. Barwy Agrosu reprezentowali również: Jakub Flak – 5 miejsce (55 kg), Adrian Rudnik – 5 miejsce (70 kg) oraz Szymon Wlaź – 7 miejsce (90 kg). W punktacji generalnej mężczyzn, Agros zajął ex aequo 5-6 lokatę. Trenerami zamojskiej ekipy są Marcin Bojarczuk i Bogdan Daniłowicz.

Pięć krążków dorzucili jeszcze przedstawiciele lubelskiego Sokoła, podopieczni trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców. W zmaganiach juniorek mistrzynią kraju został Dominika Buss (60 kg), a srebro zdobyły Regina Watras (60 kg) i Wiktoria Chołodowska (65 kg). Z kolei wśród juniorów Ireneusz Głowacki był drugi w wadze do 55 kg, a jego klubowy kolega Sebastian Cieżko, stanął na najniższym stopniu podium w kategorii do 100 kg. W klasyfikacji drużynowej juniorek ZTS Sokół Lublin wywalczył trzecie miejsce, a wśród juniorów czwarte. Z brązem wrócił ponadto Martin Sendłak z Legionu Zamość, rywalizujący wśród juniorów.